Україна та Польща уклали Меморандум про співпрацю у відновленні та регіональній політиці

20 травня 2025 року Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба підписав Меморандум про співпрацю із Міністром фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща Катажиною Пелчиньскою-Наленч.


Документ відкриває новий етап стратегічного партнерства між двома країнами — у сферах регіонального розвитку, децентралізації, управління фінансами ЄС та спільної роботи над безпекою громад.

 

 

Один із ключових напрямів Меморандуму — передача українського досвіду польським партнерам. Йдеться про практичні рішення, напрацьовані Україною в умовах війни: як захищати цивільне населення, як швидко відновлювати критичну інфраструктуру, як забезпечувати стійкість регіонів попри щоденні загрози.

У свою чергу польська сторона надасть українським партнерам експертну підтримку у підготовці до участі в європейських структурних фондах. Зокрема, у рамках глави 22 переговорного процесу щодо членства України в ЄС. Польща пройшла цей шлях раніше — ефективно використала кошти Євросоюзу для розвитку своїх регіонів — і сьогодні ділиться цим досвідом з Україною.

 

 

Серед інших напрямів співпраці:

  • впровадження в Україні найкращих практик політики згуртованості ЄС;
  • підтримка стратегічного планування на національному, регіональному та субрегіональному рівнях;
  • розробка моделі адміністрування майбутніх європейських фондів в Україні;
  • підготовка нової системи просторової статистики (NUTS);
  • участь польського бізнесу в проєктах відновлення через економічні місії та інвестиції у регіони.

 “Це спільна робота над безпечним і сталим майбутнім для обох країн. Ми готуємося до повноцінної інтеграції в європейські програми регіонального розвитку, а водночас підтримуємо наших сусідів практичними знаннями, які вже довели свою ефективність у надскладних умовах”, – зазначив Олексій Кулеба за підсумками зустрічі.

 

 

Меморандум діятиме до кінця 2030 року. Реалізація домовленостей координуватиметься на рівні заступників міністрів обох країн та відповідних департаментів.

Читайте також:

26 серпня 2026

Віталій Безгін: інтеграція ВПО потребує сталих житлових рішень і комплексного підходу

Віталій Безгін: інтеграція ВПО потребує сталих...

Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у нових громадах потребує комплексного підходу, за якого житло поєднується з...

26 серпня 2026

АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання

АІКОМ 2: відповідаємо на найпоширеніші запитання

Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відповіли на поширені запитання щодо роботи в системі АІКОМ...

26 серпня 2026

У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та джентльменів

У Києві відбувся Шостий Саміт перших леді та...

У Києві відбувся Шостий Summit of First Ladies and Gentlemen, започаткований першою леді України Оленою Зеленською....

26 серпня 2026

Політика регіонального розвитку в Австрії

Політика регіонального розвитку в Австрії

ВИСНОВОК Регіональна та просторова політика Австрії за останні п’ять десятиліть зазнала докорінної трансформації –...