Управління публічними інвестиціями: опубліковано порядки роботи з інвестпроєктами

Кабінет Міністрів України опублікував порядки роботи з проєктами в рамках реформи управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM).


Порядки, які були розроблені у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, українськими та міжнародними експертами, зокрема передбачають:

  • підготовку публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій;
  • формування єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій держави (регіону, територіальної громади) і галузевого (секторального) проєктного портфеля держави (регіону, територіальної громади);
  • оцінку публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій;
  • реалізацію публічних інвестиційних проєктів та програм публічних інвестицій на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Мета реформи управління публічними інвестиціями – розробити на основі європейських стандартів єдині правила для розумного, прозорого й ефективного залучення та інвестування коштів у відновлення.

Затверджені порядки формують єдиний підхід до роботи з публічними інвестиційними проєктами, що буде імплементовано через Єдину інформаційну систему, складовою якої є екосистема DREAM.

“Важливо, аби процес відновлення та розвитку був безперервним, адже від цього залежить якість умов життя людей в Україні. Саме тому нашим першочерговим завданням є впровадження системних змін, завдяки яким інвестувати кошти у відбудову України – і державні, і міжнародні – стане простіше, а правила будуть зрозумілим для всіх інвесторів.
Затвердження порядків роботи з проєктами є основою для впровадження якісно нової системи управління публічними інвестиціями. Завдяки виваженій і послідовній реалізації інвестиційної політики ми зможемо залучити більше коштів, у тому числі – міжнародних, до проєктів відновлення на національному, регіональному та місцевому рівнях”, – зазначив Віцепрем'єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Зазначені порядки ґрунтуються на найкращих світових практиках, зокрема The UK 5 Case Model та рекомендаціях TBI та EIB JASPERS. Крім того, порядки передбачають реалізацію проєктів за принципами відбудови “краще, ніж було” (build back better), з урахуванням соціальних аспектів, аналізу впливу на довкілля, принципів безпечності, енергоефективності, інклюзивності, гендерної рівності.

Урядова команда разом з партнерами та командою Проєктного офісу DREAM готує розʼяснювальні та навчальні кампанії, щоб допомогти ініціаторам та виконавцям публічних інвестиційних проєктів не лише зрозуміти логіку реформи, підвищити їх спроможність, а й ефективно працювати з цифровими інструментами, що лежать в основі її реалізації.

Наразі триває оновлення функціоналу екосистеми DREAM - ключового інструменту формування Єдиного проєктного портфеля публічних інвестицій, щоб гарантувати чіткий та зрозумілий механізм впровадження реформи.

Розробка порядків відбувалась за підтримки Європейської комісії, Уряду Великої Британії, Світовому банку, UK IPA, Інституту Тоні Блера, Open Contracting Partnership, Проєктного офісу DREAM, Офісу Зеленої трансформації та DIXI Group.

14.05.2025 - 16:40 | Переглядів: 135
Управління публічними інвестиціями: опубліковано порядки роботи з інвестпроєктами

Теги:

інвестиції Олексій Кулеба

Джерело:

Міністерство розвитку громад та територій України

Читайте також:

14 травня 2025

Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні парки з реєстру

Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні...

Кабінет Міністрів України 13 травня ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із Реєстру...

14 травня 2025

Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування

Реформа управління публічними інвестиціями:...

Одна із важливих реформ в Україні - це реформа управління публічними інвестиціями (УПІ). Зміна підходів до управління...

14 травня 2025

Наказ Мінфіну №222: що він означає для місцевих бюджетів громад - інфографіка

Наказ Мінфіну №222: що він означає для місцевих...

Які саме напрями фінансування передбачені у Наказу Мінфіну №222 «Про внесення змін до Типової програмної класифікації...

14 травня 2025

В Україні буде дев’ять статистичних макрорегіонів

В Україні буде дев’ять статистичних...

До кінця року Україна надасть європейським партнерам відкориговану пропозицію щодо статистичних макрорегіонів...