28 лютого у Вінницькій області відбулася робоча зустріч команди Програми Polaris з представниками обласної військової адміністрації.
Участь у заході взяли директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА Ігор Цехановський, директор Департаменту ветеранської політики Андрій Грачов та директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики Світлана Ярмоленко. Polaris на зустрічі представляли керівниця команди Програми Polaris в Україні, уповноважена SALAR International Сусанна Делланс, а також Денис Чечель, старший експерт з інтеграції перспектив ветеранів у роботу муніципалітетів в Україні, Юлія Савєльєва, старшка експертка з гендерних питань та Алла Ковальчук, старша експертка з адміністративних послуг.
Під час зустрічі учасники акцентували увагу на важливості збереження реформ навіть в умовах війни. Йшлося про необхідність застосування європейських практик у роботі громад, впровадження сучасних підходів до надання публічних послуг та створення сприятливих умов для залучення міжнародної підтримки та інвестицій.
Окрему увагу приділили темі роботи з ветеранами на рівні громад. У Вінницькій області вже напрацьовано системні та грунтовні підходи у цьому напрямі, які стали основою для фахового обговорення під час зустрічі. Директор Департаменту ветеранської політики ОВА Андрій Грачов детально розповів про стан та перспективи розвитку ветеранської політики в області.
Учасники говорили про те, як громади можуть створювати ефективні програми соціальної підтримки та реабілітації, розвивати місцеві ініціативи з працевлаштування ветеранів та сприяти їхній активній участі у житті громади. Йшлося також про те, як враховувати потреби ветеранів у щоденній роботі органів місцевого самоврядування - під час планування місцевих програм, формування бюджетів та розвитку послуг.
Розвиток багаторівневого врядування, орієнтованого на реальні потреби громад, залишається пріоритетом для програми Polaris. Особливу увагу Програма приділяє підтримці громад на місцевому рівні - від розвитку послуг та посилення інституту старост до фінансової децентралізації. Також програма створює можливості для розширення міжнародного партнерства між громадами.
Зустріч у Вінниці стала черговим кроком у налагодженні ефективної співпраці між програмою Polaris та регіонами України, де кожен діалог допомагає краще враховувати потреби громад та адаптувати підтримку до реальних викликів, з якими вони стикаються.
Фото: Вінницька ОВА
Приєднані зображення:
Теги:
міжнародна підтримка соціальні послуги
Область:
Вінницька областьДжерело:
Програма Polaris
04 липня 2025
ЄС надасть Україні €76 млн на будівництво євроколії Львів–Польща, – Олексій Кулеба
ЄС надасть Україні €76 млн на будівництво...
Європейський Союз ухвалив рішення виділити 76 мільйонів євро грантової допомоги на реалізацію першого етапу...
03 липня 2025
9 липня - вебінар «Застосування трудового законодавства під час "трансформації" ЗЗСО»
9 липня - вебінар «Застосування трудового...
9 липня о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Застосування трудового...
03 липня 2025
8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів...
8 липня о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Закупівлі в межах коштів...
03 липня 2025
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Голова Шевченківської громади Миколаївської області Олег Пилипенко про те, як зробити так, аби громада не зникла з...