Під час зустрічі з очільниками українських громад керівництво Мінрозвитку та Агентства відновлення презентували головні пріоритети роботи на 2025 рік.
На цьому Віцепремʼєр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив під час зустрічі з очільниками українських громад. На ній керівництво Мінрозвитку та Агентства відновлення презентували головні пріоритети роботи на 2025 рік. Це вже третя робоча зустріч у подібному форматі. Вона відбулася за присутності понад 80 учасників з усієї України.
Олексій Кулеба закликав громади до партнерства та системної співпраці.
«Мінрозвитку відкрите до кожної громади, маємо разом знаходити рішення до проблемних питань. Важливо орієнтуватися на потреби людей, на потреби військових та тих, хто потребує підтримки найбільше: сім’ї, діти, внутрішньо переміщені особи.
У Плані внутрішньої стійкості Президента України Володимира Зеленського один з пунктів базувався на міцних солідарних громадах. Адже саме у єдності зможемо вистояти перед ворогом та дійти до перемоги і справедливого миру.
Команда Мінрозвитку переконана, що тільки у партнерстві з громадами ми можемо розбудувати основу для стійкості всієї країни», – зазначив Олексій Кулеба, звертаючись до присутніх на зустрічі.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін окреслив, на яких напрямках регіональної політики Міністерство планує зосередитися у 2025 році. Серед них:
«З 31 грудня Міністерство отримало нові повноваження, в рамках яких тепер реінтеграція та робота з внутрішньо переміщеними особами стали нашими завданнями. Тому маємо роботу відповідно тепер і в цьому напрямку. Розроблятимемо окремі політики та стратегії розвитку для окупованих та тимчасово окупованих територій, беручи до уваги всі виклики, які існують в цих регіонах. Маємо вже зараз думати про те, як будемо після війни працювати з ними. Так само продовжуємо працювати з тиловими громадами, щоб вони могли продовжувати стабільно зростати.
Для нас в першу чергу у центрі регіонального розвитку – люди. Тому нам важливо в такому діалозі як сьогодні чути про проблеми громад і розуміти, чим ми, як Міністерство, можемо допомогти», – сказав Олексій Рябикін.
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Костянтин Ковальчук окреслив ситуацію в секторі підтримки енергетики і підкреслив важливість для громад працювати над своєю енергонезалежністю.
«Закликаємо громади активніше працювати над можливостями впровадження розподіленої генерації. Окремо наголошую на важливості встановлення когенераційних потужностей. Війна продовжується, і ми всі можемо відчути негативні наслідки атак ворога по нашій інфраструктурі. Маємо робити все на місцях, щоб допомагати стабілізувати ситуацію у таких випадках.
Ми перебуваємо у постійному діалозі з регіонами, активно спілкуємося з донорами, акцентуємо увагу на важливості підтримки нашої енергетики. Ми готові чути про потреби громад в цьому секторі, щоб спільно шукати вирішення актуальних проблем», – зазначив Костянтин Ковальчук.
Очільник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин розповів про те, над чим працюватиме Агентство в найближчому майбутньому, та окреслив статус наявних проєктів. Зокрема йдеться про:
«Ми стараємося спрямовувати нашу роботу на прицільне вирішення проблем громад. Саме тому активно працюємо над усіма наявними проєктами. Розуміємо важливість швидкої та якісної реалізації.
Розпочали підготовчі роботи з впровадження і розробки проєктів ТЕЦ, що працюватимуть на твердому вторинному паливі. Зараз відбираємо громади для участі в проєкті.
Розраховуємо зокрема завершити проєкти побудови водогонів до кінця цього року. Тільки у Миколаєві завдяки цьому планується забезпечити чистою водою понад 500 тисяч людей. В Одеській області – понад 40 тисяч, у Київській – 72 тисячі, у Лубнах понад 30 тисяч», – зазначив Сергій Сухомлин.
25 січня 2025
Початок нової співпраці: Програма Polaris та...
23–24 січня 2025 року у місті Жовква Львівської області шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка...
24 січня 2025
29 січня - вебінар «Основи грантрайтингу для...
Хочете навчитися уникати помилок і грамотно заповнювати проєктну документацію? Тоді вебінар від експертів...
24 січня 2025
29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби громади та вимоги законодавства»
29 січня - вебінар «Освітня мережа: потреби...
Програма Polaris запрошує представників освітньої спільноти територіальних громад на вебінар «Освітня мережа: потреби...
24 січня 2025
Освітній маркер. Підсумки 2024 року
Освітній маркер. Підсумки 2024 року
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE про те, чим освітянам запам’ятався...