Розв'язавши повномасштабну війну проти України, росія зробила все можливе, аби створити голод на наших територіях. Наносилися удари по складах і аграрній техніці, засіяних полях і зерносховищах. У вогні згоріли тисячі гектарів українського збіжжя, були заміновані поля та підприємства.
Українські громади прийняли виклик і відповіли на нього Садами Перемоги. Тисячі гектарів нових земель було засаджено овочами. Додатковий врожай дозволив суттєво компенсувати втрати, понесені через окупацію. Зібрані й перероблені харчові продукти безкоштовно надавались малозабезпеченим мешканцям, вимушеним переселенцям, пацієнтам лікарень, літнім людям та іншим вразливим мешканцям громад. Особливо успішними на даному шляху були громади, що розробили, прийняли та почали реалізовувати заходи Програми самозабезпечення харчовими продуктами «Сади Перемоги».
Одним із пропонованих заходів у програмі є створення продовольчого резерву з метою забезпечення продовольством населення у випадку надзвичайних ситуацій. Громади змогли швидко зорієнтуватися та розпочали створювати продовольчі резерви, керуючись Постановою КМУ 775 від 30 вересня 2015 року.
Враховуючи вимоги законодавства та попередній досвід, експерти ініціативи «Сади Перемоги» розробили посібник для громад «Продовольчий резерв на варті продовольчої безпеки» (ЗАВАНТАЖИТИ PDF, 4,3 МБ).
У посібнику
Посібник насамперед орієнтований на фахівців громад з відділів/управлінь економіки і торгівлі, управлінь соціального захисту населення, які зазвичай і є відповідальними за даний напрям роботи. Але, звісно, даний перелік не є вичерпним і посібник може бути корисним всім, кого цікавить питання посилення продовольчої безпеки громади.
Сади Перемоги – всеукраїнська ініціатива, яку у 2022 році запустив проєкт Уряду Канади в Україні «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що реалізується компанією Alinea International Ltd. Ініціатива спрямована на забезпечення продовольчої безпеки громад та підтримку реалізації проєктів з садівництва та городництва.
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...