Як уже повідомлялося, в Одесі побував народний депутат України, голова підкомітету з питань доходів Держбюджету комітету з питань бюджету Верховної Ради України Павло Унгурян.
При зустрічі з журналістами він розповів про особливості затвердження й реалізації бюджетів об'єднаних територіальних громад (ОТГ).
Так, із 485 місцевих бюджетів області бюджетами ОТГ є 8. Поки що є чимало проблем, які можуть істотно ускладнити роботу. Серед них – налагодження мережі та програмного забезпечення для якісного зв'язку з департаментом фінансів ОДА й управлінням Державної казначейської служби України в Одеській області.
Дана проблема є актуальною для всіх об'єднаних громад. У Маразліївській, наприклад, що в Білгород-Дністровському районі, передані їй установи охорони здоров'я, освіти та культури не зможуть фінансуватися через відсутність фінансового відділу – його просто ще не створили. У Красносільській ОТГ (Комінтернівський район) виникли складнощі з організацією роботи паспортного столу, створенням відділу реєстрації майна та бізнесу.
Проблемним стає також питання про створення в об'єднаних громадах підрозділу Державного архітектурно-будівельного контролю, насамперед у частині розподілу повноважень і обов'язків між областю й ОТГ.
Павло Унгурян нагадав, що Законом України «Про державний бюджет на 2016 рік» передбачено субвенцію місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ в обсязі мільярд гривень. Кабміном уже підготовлено проект постанови, згідно з якою ОТГ Одеської області передбачається виділити 63 мільйони 188,7 тисячі гривень.
Відповідно до закону, субвенція виділяється на проекти, покликані поліпшити якість життя населення об'єднаних територіальних громад. Заявки на них формують виконкоми міських, сільських і селищних рад ОТГ, а потім подають на узгодження до облдержадміністрації. Протягом 5 днів з моменту одержання заявок ОДА повинна представити висновки стосовно доцільності підтримки того чи іншого проекту.
Проекти, що одержали позитивну оцінку, направляються далі на розгляд до спеціальної комісії Мінрегіонрозвитку. Одержавши й там схвалення (знов-таки протягом 5 днів), заявки повертаються назад до виконкомів рад ОТГ для розробки документації на реалізацію проектів.
Треба відзначити, що ОТГ області плідно попрацювали й представили досить різнопланові заявки. Але якщо врахувати передбачувані витрати й кошти, які можуть бути ними реально отримані, стане ясно, що далеко не все задумане вдасться відразу запровадити в життя. І ось чому.
За проектом постанови Кабміну, Біляївській ОТГ передбачається виділити 3 мільйони 610,8 тисячі гривень. Сама громада підготувала заявки за 18 проектами, і реалізація деяких із них розрахована на 2016-17 роки.
Тільки на поточний рік біляївці запланували прибудову навчального корпусу Біляївської ЗОШ I – III ступенів № 2 і проектування навчального корпусу зі спортивним залом Біляївської ЗОШ I – III ступенів № 3, поліпшення роботи системи водопостачання міста, розробку ТЕО на реконструкцію набережної, налагодження пасажирських перевезень автотранспортом загального користування між населеними пунктами ОТГ, заходи щодо утилізації отрутохімікатів. Орієнтовно на реалізацію тільки перелічених ініціатив буде потрібно понад 15 мільйонів гривень, тобто у 5 разів більше запланованого в проекті постанови Кабміну. Більше - ТУТ
09 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті
Відтермінування розробки комплексних планів...
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...
09 липня 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 липня 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...