Під час обласної наради з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного підпорядкуваннями в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив на важливості проведення реформи децентралізації в регіоні.
Так, згідно доповіді начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима, нині в Запорізькій області вже створено 6 об’єднаних територіальних громад. І наш регіон посідає 8 місце серед 24 областей України.
Відповідно до розподілу у 2016 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, запорізькі громади отримають 46 мільйонів 956 тисяч гривень. Найбільша сума перерахована Веселівський громаді: 7 мільйонів 732 тисячі гривень. Окрім прямих відносин із держбюджетом території отримують й інші привілеї.
Так до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2020 року окремо було включено розробку містобудівної документації на 15 мільйонів 500 тисяч гривень у вже створених громадах регіону. Також ведеться робота з підготовки проектів за рахунок коштів ДФРР та міжнародних донорів щодо фінансування розробки містобудівної документації.
Костянтин Бриль також підкреслив, що нині триває планування бюджету 2017 року, проводиться робота з налагодження домовленостей з інвесторами. Проте іноземні гранти та фінансування надаватимуться в першу чергу тим територіям, що вже встигли об’єднатися в громади.
- Вважаю, що голови РДА мають взяти це питання у свої руки. Насамперед в кожному районі має бути створена відповідна робоча група з питання децентралізації. Також потрібно провести окрему роботу з очільниками сільрад та пояснити їм всі нюанси. Аби вам простіше було працювати, Міністерством регіонального розвитку вже створено спеціальний сайт: atu.minregion.gov.ua. Він допоможе відповісти на всі проблемні питання: скільки в громаді буде людей, землі, коштів тощо. Тож втілення в життя реформи децентралізації має стати для нас першочерговим, аби Запорізький регіон міг реально розвиватися, - підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
10 липня 2026
Безпечна вода під час війни: результати...
Пошкодження водогонів, тривалі перебої з водопостачанням, використання криниць та альтернативних джерел води стали...
10 липня 2026
Українська урбаністична платформа розпочала всеукраїнське дослідження урбаністичного сектору
Українська урбаністична платформа розпочала...
Громадська організація «Українська урбаністична платформа» розпочинає всеукраїнське опитування професійної спільноти:...
09 липня 2026
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...
09 липня 2026
Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни
Не одна модель: як українські громади...
Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...