26 січня у Києві відбувся офіційний запуск ініціативи “Інклюзивне відновлення за лідерства громад (CLIR)”, в межах якої 19 територіальних громад із 7 пошкоджених війною областей отримають експертну підтримку у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні. Своє бажання взяти участь в ініціативі висловило понад 300 громад із 11 найбільш пошкоджених областей України.
Ініціатива є одним із компонентів реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), який фінансується Урядом Канади на запит Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Експерти CLIR надаватимуть відібраним громадам експертну підтримку за такими напрямками: стратегічне управління та планування, налагодження партнерств із міжнародними організаціями, залучення зовнішніх інвестицій, розвиток сфери соціальних послуг, підтримка з розробки планів і стратегій відновлення та розвитку, впровадження принципів сталого розвитку тощо.
Відібрані громади були обʼєднані у 6 груп за принципом географічної близькості та спільності потреб. Перелік громад:
«Канада та Україна є давніми партнерами і ми тут, щоб підтримати вас зараз і в майбутньому, особливо українські громади, які потребують планування свого відновлення. Завдяки ініціативі CLIR 19 громад отримають можливість планувати та управляти власними пріоритетами відновлення. Ми раді співпрацювати з Міністерством відновлення над цією своєчасною та важливою ініціативою», - заявила Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.
«Під час великої війни для країни вкрай важливо, аби територіальні громади перетворилися на лідерів відбудови. Це неможливо без розбудови на місцевому рівні глибоких компетенцій та дієвих інституцій. Комплексна експертиза, якою володіє команда CLIR в питаннях інклюзивності, гендерної орієнтованості та сталості має стати запорукою ефективного відновлення. Системний підхід дозволить посилити спроможність та стійкість територіальних громад у довгостроковій перспективі», - додала Олександра Азархіна, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
«Ключовим завданням ініціативи “Інклюзивне відновлення за лідерства громад” є посилення спроможності українських громад управляти своїм відновленням в інклюзивний та гендерно відповідальний спосіб, орієнтуючись на потреби усіх мешканців. Ми прагнемо, аби в ході співпраці із командою експертів CLIR, усі відібрані громади отримали необхідні знання, навички та інструменти для розробки ефективних планів відновлення, реалізації проєктів з відбудови, залучення фінансової підтримки та виконання ролі лідерів у процесі відновлення усієї країни», - заявила Танія Санфорд Аммар, директорка проєкту SURGe в Україні.
Теги:
відновлення міжнародна підтримка
Джерело:
Портал "Децентралізація"
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...
21 січня 2025
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...
Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...
21 січня 2025
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...
Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...