Учасникам наради директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич розповів про особливості проведення медичної реформи в об’єднаних територіальних громадах, зокрема, щодо функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги в ОТГ і за рахунок якого бюджету у цих закладах надаватимуться медична допомога мешканцям громад.
Директор Офісу реформ Сергій Яцковський поінформував про порядок надання субвенцій на розвиток інфраструктури для об’єднаних територіальних громад.
Про ліквідацію сільських, селищних рад за умови наявності комунального майна, проблеми і шляхи їх вирішення розповіла Світлана Лисюк, начальник відділу реєстраційної служби Головного управління юстиції в області.
Експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сейтосманов проаналізував ситуацію з мережею загальноосвітніх закладів в ОТГ.
Кожен з доповідачів також відповів на численні запитання присутніх.
Підбиваючи підсумки наради, Михайло Загородний зазначив: «Хмельниччина є флагманом процесів децентралізації в Україні. Тому напрацьованих варіантів нам ніхто не запропонує. Єдиний шлях – об’єднати зусилля громад, офісу реформ та центральних органів влади задля вироблення найоптимальніших та найефективніших шляхів формування самодостатніх і перспективних територіальних громад».
17 червня 2026
Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий інструмент для аналізу освітніх видатків
Фінансовий модуль АІКОМ: представлено новий...
15 червня відбулася презентація Фінансового модулю АІКОМ для управлінців у сфері освіти, фахівців та фахівчинь з...
17 червня 2026
Проєкт DECIDE оголошує грантовий конкурс на...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує територіальні громади-учасниці національного пілотування системи...
17 червня 2026
Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех та будують економіку довіри
Як у Кременчуці ламають стереотипи про профтех...
Ще донедавна це було типове приміщення радянської їдальні – із застарілими вікнами, пошкодженими стінами та духом...
16 червня 2026
Анонс: вебінар «Кадрові наслідки змін у мережі...
Оптимізація мережі закладів освіти, створення академічних ліцеїв, зміна статусу шкіл та демографічні виклики вже...