28 вересня в Одесі пройшов Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування». Цей форум став вже четвертим заходом за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про відновлення й післявоєнний розвиток Одеського регіону.
Захід організовано Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Агенцією регіонального розвитку Одеської області, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Одеською обласною військовою адміністрацією та Одеською обласною радою.
На заході було презентовано напрацювання до Стратегії відновлення і розвитку Одеської області, це аналітика та проміжні висновки, що свідчить про те, що завдяки мультидонорській команді експертів ми рухаємося дуже швидко і впевнено. Форум став важливою ініціативою, спрямованою на сприяння сталому розвитку Одещини через ефективне просторове планування та залучення громад до стратегічних рішень.
«Відбудова нашої країни після повномасштабної війни — це складний і тривалий процес, невід’ємною частиною якого є просторове планування. Одеська область — пріоритетний регіон нашої держави, а планування розвитку території — це важлива складова впровадження подальших позитивних змін в територіальних громадах регіону. Попри усі труднощі, пов’язані з повномасштабною війною та постійними обстрілами ворога, продовжується наша інтенсивна робота з розробки Стратегії відновлення і розвитку Одеської області, яка має стати ключовим фундаментальним документом регіону», — підкреслив начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«Просторове планування допомагає будувати візію розвитку регіонів та громад. Саме тому цей напрямок роботи є одним з ключових для Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Незважаючи на виклики, ми активно працюємо з нашими громадами-партнерками у напрацюванні комплексних планів просторового розвитку із залученням цифрових інструментів, що дозволяють приймати рішення на основі перевірених даних», — сказала керівниця компоненту «Посилення спроможності органів місцевого самоврядування» Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Галина Семенець.
Одещина, як і будь-який інший регіон, повинна зосередитись на плануванні територій, адже це допоможе регіону створити прозору та гнучку стратегію розвитку, яка враховує потреби та вимоги сучасного суспільства.

Основними маркерами вірно вибудуваного підходу у просторовому плануванні та стратегічному плануванні розвитку територій стануть:
Форум відновлення Одещини «Регіональний розвиток. Просторове планування» об'єднав: експертів, науковців, представників органів державної влади та місцевого самоврядування та громадських активістів обговорення тем точок зростання Одеського регіону.
Серед ключових тем, які обговорювались на заході:
Трансляція заходу доступна за посиланням.
Приєднані зображення:
Теги:
просторове планування регіональний розвиток
Область:
Одеська областьДжерело:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
13 лютого 2026
Територіальні громади 2025: ключові зміни та їхні наслідки
Територіальні громади 2025: ключові зміни та...
Пропонуємо увазі читачів «Децентралізації» ґрунтовний аналітичний матеріал, підготовлений експертами KSE Institute —...
13 лютого 2026
«Мова розвитку»: описовий довідник головних термінів політики згуртованості ЄС
«Мова розвитку»: описовий довідник головних...
Європейський Союз має свою «мову розвитку». Нею пишуть стратегії, розподіляють мільярди євро й оцінюють успіхи...
13 лютого 2026
Плани Комітету, позиція Мінрозвитку та...
У Києві відбулася підсумкова конференція «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади в Україні на...
12 лютого 2026
Анонс: вебінар «Особливості проведення...
Запрошуємо керівників органів управління освітою, управлінські команди закладів освіти та юристів органів місцевого...