11 грудня 2023
Logo slogan
Рекомендації з впровадження проєктного підходу та управління на основі даних
Рекомендації з впровадження проєктного підходу та управління на основі даних

Основними вимогами до відновлення та регіонального розвитку на місцевому рівні є проєктна робота. А в основі системи фінансування від західних партнерів також будуть проєкти.

Водночас щонайменше 84% громад не мали досвіду проєктного менеджменту до реформи децентралізації. У 2021 році 20% опитаних громад не здійснювало проєктну діяльність взагалі, а у 62% громад такою роботою займається голова або ініціативні співробітники, що призводить до втрачених можливостей проєктно-орієнтованого підходу в управлінні.

Експерти Центру соціологічних досліджень, вивчення децентралізації та регіонального розвитку Київської школи економіки підготували рекомендації для очільників громад щодо впровадження проєктного підходу та управління на основі даних.

“По-перше, програми та проєкти місцевого розвитку є основними інструментами стратегічного планування розвитку і відновлення громади. По-друге, в основі системи фінансування відновлення – проєкти, а очікуваний виконавець – органи місцевого самоврядування. Тому громаду можуть консультувати десятки висококваліфікованих фахівців, у неї можуть бути розроблені плани відновлення чи стратегії розвитку, але якщо не буде системного підходу до проєктів та спеціалістів на місцях, які займаються проєктами на постійній основі, результатів не буде”, – зауважила Мирослава Савісько,  менеджерка проєктів Центру соціологічних досліджень, вивчення децентралізації та регіонального розвитку KSE.

Загалом дослідження складається з 7 основних кроків, у яких детально описується алгоритм дій, серед них:

  1. Запровадження та пріоритезація проєктного менеджменту у роботі ОМС.
  2. Формування переліку першочергових проєктів.
  3. Визначення показників розвитку та джерела даних.
  4. Формування проєктних команд, розподілення ролей та відповідальності.
  5. Удосконалення навичок працівників.
  6. Розширення мережі  проєктних менеджерів у громаді та залучення громадськості.
  7. Моніторинг, оцінка проєктів, вдосконалення процесів та інструментів.

Повний текст з рекомендаціями за посиланням (PDF 1,1 МБ)


Документ розроблений в рамках проєкту “Доказова політика для спроможності територіальних громад”, що впроваджується Київською школою економіки (KSE) за підтримки Національного фонду демократії (NED).

Представлені короткі рекомендації з впровадження проєктного підходу та управління на основі даних створено з двох аналітичних записок, методологія яких включала глибинні інтерв’ю з представниками ОМС, консультації з експертами у сфері стратегічного розвитку громад, спостереження. Повна версія аналітичної записки з проєктного менеджменту та управління на основі даних доступні за посиланнями.

Приєднані файли:
Переглядів: 1234
Новини на тему: стратегія розвитку
Читайте також: