Ігор Вдовенко: «Децентралізація — європейський шлях, який повинна пройти Україна заради власного добробуту»

витяг з інтерв’ю

…область уже зробила перші кроки на шляху реформ. У ході децентралізації на Чернігівщині утворено п'ять об'єднаних громад. У їх числі – Вертіївська (Ніжинський район), Парафіївська (Ічнянський район), Макіївська (Носівський район), Деснянська й Кіптівська (Козелецький район). Звичайно ж, це зовсім мало, але ж це першопрохідці, які повинні показати позитивний приклад і повести за собою інших. Суть у тому, що нові об'єднані громади отримали підстави для переходу на нову систему взаємовідносин місцевого та Державного бюджетів і мають значно більше фінансових ресурсів для вирішення власних соціальних потреб.

Головне, що згадані громади вже здатні самостійно забезпечити належний рівень надання необхідних соціальних послуг та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Ось у чому перевага об'єднаних громад перед нереформованими. Але, як кажуть, поживемо – побачимо, наскільки наша перша «п'ятірка» буде задоволена своїм вибором.

На мою думку, після поетапної реалізації такої реформи відкриється друге дихання. Адже об'єднані громади отримають державні субвенції, базові дотації, інші фінансові та економічні можливості. Впевнений: децентралізація – європейський шлях, який повинна пройти Україна заради власного добробуту.

– А чи не має обласна рада намірів насильно «заганяти» місцеві ради в об'єднані громади?

– В жодному разі! Я переконаний, що це питання зможемо розглядати лише з урахуванням інтересів усіх громад, усіх наших виборців. І щоб у майбутньому отримати життєздатну структуру, громади можуть і повинні об'єднуватися тільки добровільно.

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Сайт Чернігівської обласної ради

Читайте також:

30 січня 2026

15 громад Прикарпаття об’єднуються навколо Івано-Франківська: у Галичі підписали меморандум про створення міської агломерації

15 громад Прикарпаття об’єднуються навколо...

У місті Галич керівники 15 територіальних громад Івано-Франківської області підписали меморандум про співпрацю, який...

29 січня 2026

Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт закладає європейські правила розмежування повноважень

Олексій Рябикін: схвалений Урядом законопроєкт...

«Цей закон закладає основу для європейської моделі публічного врядування в Україні – з чітким розмежуванням...

29 січня 2026

Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре будівництво» змінює правила гри для громад

Цифровий контроль ДІАМ: як «Прозоре...

Запуск цифрового застосунку «Прозоре будівництво» для фахівців державного архітектурно-будівельного контролю є...