Для підвищення продовольчої безпеки громади створили понад 300 комунальних підприємств

Влада працює над тим, щоб такі підприємства могли скористатися грантами на розвиток від держави. Також необхідно розвивати малий бізнес, аби переробляти отриману сировину на продукцію.


U-LEAD спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства організували інформаційну сесію для представників громад з усієї України. Обговорювалися важливі питання – стан продовольчої безпеки в громадах та можливі шляхи для її підвищення.

“У «U-LEAD з Європою» напрацювали алгоритм дій для надання громадам підтримки у сфері продовольчої безпеки. Ми проводимо навчання для їхніх представників, які опікуються питаннями продовольчої безпеки, допомогли створити комунальні пасовища та теплицю, запустили роботу аграрної служби. Розуміємо всі нові виклики, тому намагаємося допомагати оперативно їх долати. Наше спільне завдання — створити майданчик для якісної та конструктивної комунікації між громадами, органами державної влади та міжнародними організаціями”, – наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолій Пархом’юк.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зазначив, що в теперішніх умовах якісна комунікація та взаємодія громад з органами державної влади відіграє надзвичайно важливу роль .

Він розповів, що для посилення продовольчої безпеки діють програми підтримки від держави та міжнародних партнерів. Аграрії та сільськогосподарські виробники можуть скористатися грантами для встановлення теплиць, створення підприємств із переробки, закладення садів тощо.

“У багатьох громадах створені комунальні підприємства, які працюють у сільськогосподарській сфері. На жаль, ці суб’єкти не можуть скористатися усіма перевагами державної підтримки та не включені в перелік грантоотримувачів. З огляду на всі виклики війни, ми готуємо певні зміни, щоб дати можливість таким підприємствам брати участь у конкурсах на отримання грантів від держави”, – розповів посадовець.

Він зауважив, що органи місцевого самоврядування мають підготувати відповідні звернення та надіслати їх профільним міністерствам, щоб активізувати цей процес.

Як розповів начальник Управління з питань розвитку місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Шаршов, громади здобули значні повноваження у сфері управління земельними ресурсами та розпочали створення комунальних підприємств, що займаються сільським господарством. Станом на зараз в Україні діє 300 таких підприємств.

“Ми підтримуємо ініціативу щодо включення комунальних підприємств в перелік суб’єктів, які можуть одержувати державну допомогу у сфері розвитку сільського господарства. Необхідно урівняти права різних суб’єктів та спрямувати додаткові ресурси на їхній розвиток”, – поділився він.

Фахівець додав, що громади вже показали свою готовність працювати над збільшенням продовольчих резервів та продемонстрували вміння швидко адаптуватися до нових викликів.

“Громади забезпечені сировиною, але продуктами з неї — не завжди. Цю проблему можна вирішувати, підтримуючи місцевий бізнес податковими пільгами, сприяючи в пошуку приміщень чи надання в оренду земельних ділянок. Це стосується як діючого бізнесу, так і релокованого”, – наголосив посадовець.

Більше про продовольчу безпеку громад

21.08.2023 - 17:16 | Переглядів: 1821
Для підвищення продовольчої безпеки громади створили понад 300 комунальних підприємств

Теги:

продовольча безпека

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Читайте також:

10 січня 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...

10 січня 2025

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...

У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...

10 січня 2025

Порядки використання субвенцій в освітній сфері: харчування, шкільні автобуси та укриття (запис вебінару)

Порядки використання субвенцій в освітній...

Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...