На семінарі у Кремінній учасники прийшли висновку про необхідність створення ще однієї успішної моделі Луганщини - Кремінської об'єднаної територіальної громади

2 березня 2016 року у Кремінній відбувся семінар на тему «Об’єднання територіальних громад: основні етапи, переваги, бюджетна децентралізація».

Захід проведено спільно із експертами Офісу реформ в рамках проекту «Експертний супровід проведення реформи місцевого самоврядування та об'єднання територіальних громад в Україні» Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

В заході прийняли участь близько 30 осіб, серед яких - голова Кремінської райдержадміністрації, голова Кремінської районної ради, Кремінський міський голова, голови сільських рад, громадських організацій тощо.

Протягом семінару було вивчено наступні питання: суть та складові реформи, реформування адміністративно-територіального устрою, методика створення об’єднаних територіальних громад, суть бюджетної децентралізації. Експерт Офісу реформ Сергій Тихоновський ознайомив присутніх із ходом реформи в Луганській обасті, першими результатами створення об'єднаних територіальних громад та процесів децентралізації, висловив думку стосовно проблем, які гальмують процеси реформи.

Наталія Бойко також розповіла учасникам про мету, завдання та результати вровадження проектної діяльності. Голова Кремінської РДА Наталія Чехута звернула увагу присутніх на проблеми, а саме: діючі громади Кремінського району по Перспективному плану формування територій громад Луганської області входять до складу чотирьох новоутворених об'єднаних громад.

Особливо проблемними є потенційні Красноріченська та Новоастраханська об'єднані територіальні громади, які мають об'єднатися на базі адміністративного центру - колишнього районного центру і мають найменш розвинену інфраструктуру у порівнянні, наприклад, із Кремінною. Для ефективної роботи спроможної громади на базі таких АЦ необхідно розбудова якісної інфраструктури, а на це необхідно залучення додаткових фінансових ресурсів.

Прокопенко Володимир Миколайович, голова Кремінської районної ради також озвучив проблему, а саме підготовка відповідних кадрів для об'єднаної територіальної громади. В ході дискусії також було зазначено необхідність розробки Стратегій розвитку об'єднаних територіальних громад,  активна участь в розробці проектів місцевого економічного розвитку, що саме і залучить додаткові ресурси в новоутворені громади.

В результаті дискусії учасники прийшли висновку про необхідність створення ще однієї успішної моделі об'єднаної громади,  а саме Кремінської об'єднаної територіальної громади.

Область:

Луганська область

Джерело:

Офіс реформ

Читайте також:

12 червня 2026

Фінансування проєктів відновлення: де і як громадам шукати ресурси

Фінансування проєктів відновлення: де і як...

Відновлення українських громад — це передусім про здатність ефективно управляти ресурсами. За оцінками RDNA 5...

11 червня 2026

Освіта майбутнього починається у громадах: на Волині готуються до реформи старшої профільної школи

Освіта майбутнього починається у громадах: на...

Успіх реформи старшої профільної школи залежатиме від її реалізації на місцях, тому експерти проєкту DECIDE...

11 червня 2026

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення європейських країн можуть допомогти Україні оновити регіональну політику

Аналітичний огляд DECIDE: які рішення...

10 червня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація аналітичного огляду досвіду планування...

11 червня 2026

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Вакансія : Фахівець з безпеки/водій

Проєкт «Відновлення для всіх» (RFA) в пошуках Фахівця з безпеки/водія. Потрібно буде забезпечувати потреби...