06 червня 2023
Logo slogan
Львів побратався зі столицею Ісландії - Рейк’явіком
Львів побратався зі столицею Ісландії - Рейк’явіком

Рейк’явік – столиця і найбільше місто Ісландії, став 22 містом-партнером Львова. Львівський міський голова Андрій Садовий та мер Рейк’явіка Дагур Еггертссон підписали угоду про співпрацю між містами.

«Це історичний візит керівництва Рейк’явіка в Україну та до Львова. Раніше ми мали глибинну розмову з мером щодо реабілітації, і я відчуваю його розуміння, наскільки це важливо. Тому зараз маємо історичну можливість узаконити наше партнерство», - сказав Андрій Садовий.

Мер Рейк’явіка Дагур Еггертссон подякував усім українцям за те, що відстоюють свободу і мир для цілого світу, та висловив сподівання, що партнерство з містом Лева триватиме не одне десятиліття.

 «У цій війні Україна бореться за наші цінності, за права людини, за право бути вільними. Коли ми зустрілися на святкуванні 700-річчя Вільнюса, мер Львова розповів мені про проєкт UNBROKEN. Ця ідея запала мені в серце, і відтоді я ношу подарований браслет UNBROKEN не знімаючи. Я дуже радий, що ми будуємо таку співпрацю. Дякую вам, друзі», - сказав Дагур Еггертссон.

 

 

Делегація Рейк’явіка оглянула Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), та вшанувала пам’ять полеглих українських Героїв на Личаківському цвинтарі, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російських окупантів.

 «Ми пережили сильні емоції, спілкуючись з працівниками і пацієнтами центру UNBROKEN. Я дуже рада бачити цю велику пристрасть і цю велику силу, які ви вкладаєте в цей реабілітаційний центр», - сказала Тордіс Лоа Торралльсдоттір, голова міської ради Рейк’явіка.

Відразу ж після офіційного підписання про партнерство між містами, компанія Össur (Ісландія), Львівська міська рада та Перше медичне об’єднання Львова підписали меморандум про співпрацю, який допоможе якомога більшій кількості людей отримати високоякісні протези, а медикам – переймати світовий та ділитися своїм досвідом протезування.

 

 

Зазначимо, на початку повномасштабного вторгнення міська рада Рейк’явіка висловила солідарність з Україною, засудивши жорстоке та незаконне вторгнення рф. Рейк’явік заморозив будь-які стосунки зі своїми містами-партнерами в росії ще до початку повномасштабного вторгнення, а у 2022 році – надіслав їм звернення із засудженням вторгнення в Україну. Також Рейк’явік розірвав договір про співпрацю з москвою, який був підписаний у 2007 році.

До слова, тепер Львів має 22 міста-партнери у різних країнах світу: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни, Вюрцбург, Орхус, Пула-Пола та Рейк’явік.

Переглядів: 361
Новини на тему: партнерство
Читайте також: