Гончарук: Об’єднання територіальних громад повинні відбуватися винятково на добровільних засадах

Важливість проведення реформи децентралізації влади обговорили під час засідання громадської ради при облдержадміністрації за участю голови ОДА Олега Гончарука.

Йшлося, зокрема, про стан реалізації реформи на Прикарпатті, динаміку зростання загального обсягу бюджетів об’єднаних територіальних громад.

За словами директора Офісу реформ Руслана Панасюка, значущість проведення даної реформи полягає у передачі повноважень від державних органів влади на місця, що дає змогу забезпечити належний рівень надання послуг у галузях освіти та охорони здоров’я. Ефективність державного управління, на думку Руслана Панасюка, залежить від ресурсів, відповідальності та повноважень.

Додамо, що минулого року на Прикарпатті було утворено три об’єднані територіальні громади. Цьогоріч на реалізацію проектів та програм громад Прикарпаття спрямують 121 млн. гривень із Державного фонду регіонального розвитку. Окрім того, передбачено державну субвенцію на інфраструктурні об’єкти та соціально-економічний розвиток громад.

На думку Олега Гончарука, процес об’єднання територіальних громад на Прикарпатті повинен відбуватися винятково на добровільних засадах

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Читайте також:

13 квітня 2026

Метрополії: чому без них Україна не зможе розвиватись

Метрополії: чому без них Україна не зможе...

Реформа децентралізації в Україні – без  перебільшення одна з найуспішніших. Держава передала громадам повноваження,...

13 квітня 2026

Чи все варто діджиталізувати? Межі й можливості електронної участі в місцевому самоврядуванні – нова аналітична записка

Чи все варто діджиталізувати? Межі й можливості...

Цифрові інструменти участі міцно входять у життя українських громад. Однак чи завжди онлайн-формати є ефективними? І...

13 квітня 2026

Як Балтська громада перетворила освітнє партнерство із сусідами на стратегічну перевагу

Як Балтська громада перетворила освітнє...

Партнерство територіальних громад, особливо у сфері освіти, перейшло з категорії бажаної ініціативи в стратегічну...

13 квітня 2026

Анонс: вебінар «Особливості реалізації субвенції на створення сучасних освітніх просторів у 2026 році»

Анонс: вебінар «Особливості реалізації...

Запрошуємо керівників органів управління освітою територіальних громад, керівників закладів освіти та управлінські...