Децентралізація - найкраще протиставлення "русскому миру"

Спільними зусиллями у 2015 році вдалося зрушити з місця децентралізаційну реформу, про яку говорили усі роки незалежності.

Минулий рік дав конкретний результат  -   на мапі України з'явилося 159 нових адміністративно-територіальних утворень - об'єднаних громад. На цьому наголосив виконавчий директор Асоціації міст України  Мирослав Пітцик під час дводенного семінару для представників регіональних ЗМІ: "Прес-клуб децентралізаційної реформи". Мирослав Пітцик подякував Голові Верховної Ради Володимиру Гройсману, уряду в особі глави Мінрегіону, а також народним депутатам за підтримку реформи. "Завдячуючи активній позиції глави парламенту і його знанням справи, ми зрушили децентралізацію. Без допомоги парламенту віз і нині був би там", - наголосив він. 

Виконавчий директор АМУ провів також історичну паралель із наполеонівськими часами. За словами Мирослава Пітцика, під час походу на Москву генерали запитали у Наполеона: чому ми оминули Швейцарію? У відповідь почули: децентралізовану країну в стайню Французької імперії поставити неможливо. "Тобто, щоб позбутися зазіхань нашого сусіда Путіна, маємо провести децентралізацію",- зазначив він.  

Та попри те, що минулого року вдалося зробити дуже багато, цього року нас чекає ще більше роботи, зокрема у сфері земельних відносин, зауважив    віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко. За його словами, вже підготовлено законопроекти, які надають місцевим громадам право розпоряджатися землями не лише в межах населених пунктів, а й поза ними.

У цьому сенсі міністр зауважив, що є маленьке "але", яке полягає у професійності тих, хто виконуватиме ці повноваження. Як зауважив Геннадій Зубко, радянська влада зробила для України  дуже велику загрозу - відібрала ініціативу у місцевих лідерів та можливість у наших громадян. "Навіть отримавши кошти, інструменти і повноваження, наші люди часто очікують, що скажуть із Києва. Але час змінився: взяли на себе відповідальність, одержали кошти, будь ласка, визначайте пріоритети і рухайтеся далі",- наголосив він.  

Віце-прем'єр нагадав, що об'єднані територіальні громади можуть отримувати допомогу через офіси підтримки реформ: "Ті, хто має сьогодні ініціативу, відповідальність, лідерські функції можуть знайти відповіді на запитання, які у них виникають". Водночас він зауважив, що відтепер в офісах працюватимуть експерти з кожного напрямку: правова допомога, місцеві бюджети, кращі ініціативи (підготовка інвестиційних проектів), відкриття центрів надання адмінпослуг, планування територій, реформи освіти та охорони  здоров'я.

За словами Геннадія Зубка, йому часто ставлять запитання, навіщо оптимізують навчальні заклади? Відповідь тут проста, зауважив він: "Покажіть хоч одного батька, який не хоче якісної освіти для своєї дитини. Але чи не обманюємо ми себе, коли у тій чи іншій школі вчиться 60 дітей. Чи знають батьки, що на утримування тих учнів витрачається у 7-10 разів більше коштів, ніж у столиці? Але ж порівняти освіту у Києві та в сільській громаді - неможливо. Дитина ні англійської не знає, вона не має доступу до лабораторій, де мають відбуватися заняття з хімії, фізики. Буває, що один вчитель викладає фізкультуру, працю, хімію та історію. Скажіть, чи є у наших дітей інший час, щоб надолужити навчання? Ми втрачаємо цілі покоління через те, що не даємо нормальну освіту в сільській місцевості. Тому це питання не оптимізації, а переходу на іншу якість освіти".  

Продовжуючи тему професіоналізму, Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіон спільно з Програмою Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" оголосили конкурс на участь у програмі навчання "Академія лідерства" для голів об'єднаних територіальних громад. У рамках цієї програми відбудеться три триденні сесії - у березні, червні та вересні цього року. Між ними учасникам запропонують застосувати набуті знання для вирішення актуальних проблем громади.

Довідково

Програма навчання "Академії лідерства" складається з понад 30 модулів, розроблених Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи з використанням новітнього інструментарію муніципального менеджменту та кращих практик країн - членів Ради Європи. Під час навчання слухачі отримають практичні знання стосовно можливостей збільшення персональної ефективності та ефективності розвитку громад в умовах реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, матимуть спілкування з провідними національними і міжнародними фахівцями та експертами.

Олена РОМАШКІНА

29.02.2016 - 12:26 | Переглядів: 6926
Децентралізація - найкраще протиставлення "русскому миру"

Теги:

АМУ Геннадій Зубко

Джерело:

Голос України

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 червня 2021

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр за шведським проєктом

У Новосанжарській громаді збудували Дія Центр...

18 червня відбулося урочисте відкриття новозбудованого Дія Центру (ЦНАП) у Нових Санжарах Полтавської області....

18 червня 2021

Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?

Формула розподілу освітньої субвенції. Що...

Що громадам важливо знати про оновлену формулу розподілу освітньої субвенції? Про це розповів під час вебінару DECIDE...

18 червня 2021

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно делегувати усім громадам, - експертна думка

Адмінпослуги соцзахисту необхідно поетапно...

Здобутки та проблеми розвитку системи надання адміністративних послуг в Україні обговорили сьогодні в Києві...

18 червня 2021

Комунікації та робота з громадськістю в управлінні освітою та закупівлях

Комунікації та робота з громадськістю в...

Як комунікувати та співпрацювати з громадськістю під час закупівель харчування? Під час вебінару Ольга Нос, фахівчиня...

18 червня 2021

У Вараській громаді запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія

У Вараській громаді запрацювала сучасна...

У Вараській багатопрофільній лікарні запрацювала сучасна ПЛР-лабораторія. Про це повідомив голова Рівненської ОДА...