У рамках процесу стратегування в семи громадах Львівщини, а саме Оброшинській, Сокільницькій, Жидачівській, Яворівській, Куликівській, Миколаївській та Новояричівській, напрацьовано профілі громад, які є вагомою складовою стратегії розвитку кожної громади.
Формування профілів громад здійснювалося членами робочих груп з розробки стратегій та за активного сприяння експертів проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів», який реалізується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Чому напрацювання профілю громади є таким важливим етапом стратегування? Профіль громади – це документ, що складається з набору статистичних даних, таблиць, графіків, діаграм та текстової частини, які повинні всебічно, чітко, в кількісному та якісному вимірі демонструвати соціально-економічний потенціал громади та ефективність його використання. Висновки, отримані в ході підготовки профілю, мають бути основою для визначення сильних та слабких сторін громади, її можливостей розвитку та загроз зовнішнього середовища. Якісно виконаний профіль громади дозволить не тільки з’ясувати стан справ у громаді, а й окреслити можливості та бачення її подальшого розвитку і приймати ефективні управлінські рішення.
Профіль повинен містити інформацію про громаду за такими напрямками:
З якими труднощами стикаються громади при формуванні профілів?
Експертка проєкту Ірина Сторонянська зазначає:
«Профіль є достатньо складним документом з огляду на його багатосторонність. Дуже часто громади потребують допомоги щодо визначення джерел даних, підбору та аналізу інформації. Не менш важливим є питання системності документа – слід не лише висвітлити проблеми громади, а й визначити її конкурентні переваги, які можуть стати “точками зростання” у стратегічній перспективі. Ну і, звичайно, слід врахувати думку мешканців та підприємців громади щодо бачення її розвитку. Для цього обов’язково проводиться опитування, результати якого є невіддільною складовою профілю громади».
Також громади потребують експертної підтримки щодо комунікування розроблених стратегічних документів з усіма зацікавленими сторонами та врахування їхньої думки. У процесі стратегування важливу роль відіграє залученість широкого кола зацікавлених сторін: представників депутатського корпусу, галузевих спеціалістів, старост, місцевих підприємців, громадських активістів, мешканців населених пунктів громади, зокрема молоді. Адже саме громада – це той ключовий гравець, що визначає пріоритети діяльності та створює безпечне й комфортне середовище на своїй території. В усіх семи громадах Львівщини, охоплених підтримкою Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у підготовці стратегічних документів, відбулися стратегічні сесії, де представники робочих груп разом з експертами презентували напрацьовані профілі та на їх основі разом із присутніми розробляли SWOT-аналіз громад, формували стратегічне бачення їхнього розвитку.
Важливою в цьому процесі є участь представників молодіжних рад, які створені в багатьох громадах, а також молодих мешканців, які готові відстоювати й реалізувати проєкти з розвитку громади. Приємно вражає активність учасників стратегічних сесій, що є яскравим свідченням розуміння власної ролі в розвитку своєї громади. Активними драйверами процесу формування стратегії розвитку громади та профілю також виступає керівництво громад, засвідчуючи цим значущість напрацювання дієвих стратегічних документів.
З напрацьованими профілями можна ознайомитися на офіційних сайтах Оброшинської, Сокільницької, Жидачівської, Яворівської, Куликівської, Миколаївської та Новояричівської громад Львівської області.
Теги:
Область:
Львівська областьГромади:
Жидачівська територіальна громада Куликівська територіальна громада Миколаївська територіальна громада Новояричівська територіальна громада Оброшинська територіальна громада Сокільницька територіальна громада Яворівська територіальна громадаДжерело:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...