05 червня 2023
Logo slogan
Як громада прихистила переселенців та пережила одну з найважчих зим в історії України

 

 

Дашівська громада, що на Вінниччині, утворилася шляхом об'єднання дванадцяти сільських рад. З початком повномасштабного вторгнення росії кількість населення громади значно збільшилась, адже дашівці прихистили в себе понад три тисячі вимушено переміщених осіб.

«Для створення належних умов проживання ми постійно співпрацюємо з різними фондами та громадськими організаціями», ― розповідає секретар селищної ради Світлана Войченко.

Перед громадою, як і перед іншими українцями, постали нові проблеми ― забезпечити світло та тепло не лише в оселях понад 14 тисячі мешканців, а й в навчальних та соціальних закладах.

 

 

«Дашівська громада вже багато років співпрацює з Програмою «U-LEAD з Європою». За цей час нам вдалося реалізувати такі проєкти, як створення Центру надання адміністративних послуг, де надається понад 200 послуг. Тож цього разу ми знову звернулися до цієї Програми»,  - сказала Світлана Войченко.

За її словами, ще влітку 2022 року громада отримала від U-LEAD два пакети екстреної допомоги: «Прихисток» та «Освітлення»: похідні ліжка, намет, ковдри, засоби гігієни, баки для води, вуличне освітлення. А найголовніше ― генератори, які забезпечують громаду альтернативними джерелами енергії:

«Ми навіть не думали, що в нас таке може бути, хоча ми розуміли, що це війна – і може бути все. Тому Програма наперед працювала і видавала цю допомогу. Виявилось, що це було настільки цінно і важливо!»

 

 

Зокрема, генератор забезпечує безперебійну роботу селищної ради, Центру надання адміністративних послуг. Один із генераторів забезпечує роботу пункту незламності.

 

 

«У  своїй роботі я  також маю певні проблеми, адже коли вимикається електрика, не працюють гаджети, не маємо зв'язку з інтернетом, хвилюються всі: діти, батьки,  я. Тому саме завдяки генератору в пункті незламності я маю можливість і підзарядитися, і продовжити працювати з дітьми», - ділиться Валентина Місяць, вчителька початкових класів дашівського ліцею.

Ще один генератор стоїть в центрі соціальних послуг, де проживають внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю та люди похилого віку.  Як розповідає в.о. директора комунальної установи Євгенія Безчеснюк, генератор забезпечує цілодобову теплу воду, чотириразове харчування, зберігання всіх продуктів:

«У цей важкий час цим людям дуже потрібна допомога, тому що це найвразливіші категорії населення, які потребують постійного стороннього догляду. Саме тому ми дуже вдячні за цей генератор і наші люди також».

Для забезпечення безперебійного водопостачання один із генераторів стоїть на водогоні, який забезпечує водопостачанням не тільки мешканців Дашівської громади, а й місцеві лікарню та школу. Секретар селищної ради Світлана Войченко переконана, що фактично завдяки програмі «U-LEAD з Європою» дашівці пережили цю складну зиму без особливих труднощів.

Переглядів: 1636
Новини на тему: соціальні послуги
Читайте також: