Угоду про побратимство між містами Вараш Рівненської області та Ловійса, Фінляндія підписали очільники міст Олександр Мензул та Ян Д. Окер-Блом 7 березня у Польщі, в ході VIII Європейського конгресу місцевого самоврядування.
«Завдяки цій співпраці, Вараш гармонійно долучиться до спільноти європейських міст-супутників АЕС, які разом вирішують проблемні питання, дбають про розвиток. Упевнений, що ми відтепер маємо ще одного надійного партнера», – сказав Олександр Мензул.
Вараш і Ловійса є атомними містами населенням 41 000 та трохи менше 15 000 осіб відповідно.
«Угода між нашими містами – це знак підтримки України. Угода служить основою для співпраці в політичних і економічних питаннях, пов’язаних з ядерною енергетикою, а також у питаннях, пов’язаних з демократією, освітою та адмініструванням», - цитує міського голову Ловійси Яна Д. Окер-Блома офіційний сайт муніципалітету.
В угоді також визначено такі ключові напрями співпраці як відбудова України та підтримка українців, які проживають у Ловійсі.
Раніше Львіський міський голова Андрій Садовий закликав голів громад активно працювати над налагодженням партнерства із зарубіжними муніципалітетами, що, на його думку, підсилить позиції нашої держави.
«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.
На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».
Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.
Теги:
партнерство міжнародна підтримка історії війни
Область:
Рівненська областьГромади:
Вараська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...