30 березня 2023
Logo slogan

Вараш і Ловійса підписали угоду про побратимство

 

Угоду про побратимство між містами Вараш Рівненської області та Ловійса, Фінляндія  підписали очільники міст Олександр Мензул та Ян Д. Окер-Блом 7 березня у Польщі, в ході VIII Європейського конгресу місцевого самоврядування.


«Завдяки цій співпраці, Вараш гармонійно долучиться до спільноти європейських міст-супутників АЕС, які разом вирішують проблемні питання, дбають про розвиток. Упевнений, що ми відтепер маємо ще одного надійного партнера», – сказав Олександр Мензул.

Вараш і Ловійса є атомними містами населенням 41 000  та трохи менше 15 000 осіб відповідно.

«Угода між нашими містами – це знак підтримки України. Угода служить основою для співпраці в політичних і економічних питаннях, пов’язаних з ядерною енергетикою, а також у питаннях, пов’язаних з демократією, освітою та адмініструванням», - цитує міського голову Ловійси Яна Д. Окер-Блома офіційний сайт муніципалітету. 

В угоді також визначено такі ключові напрями співпраці як відбудова України та підтримка українців, які проживають у Ловійсі.

Раніше Львіський міський голова Андрій Садовий закликав голів громад активно працювати над налагодженням партнерства із зарубіжними муніципалітетами, що, на його думку, підсилить позиції нашої держави.


«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Рівненська область

Громади:

Вараська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 березня 2023

30 березня - брифінг щодо старту розробки законопроєкту «Про правовий режим деокупованих територій України»

30 березня - брифінг щодо старту розробки...

30 березня 2023 року о 17:00 відбудеться пресбрифінг Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово...

29 березня 2023

Охтирка отримала почесну відзнаку «Місто-герой»

Охтирка отримала почесну відзнаку «Місто-герой»

Під час робочої поїздки в Сумську область Президент України Володимир Зеленський узяв участь у заходах з нагоди...

29 березня 2023

«Новий європейський Баухауз»: можливості та фінансові інструменти для українських громад

«Новий європейський Баухауз»: можливості та...

Основні підсумки з Форуму міст у Турині від експертів ініціативи Cities 4 Cities | United 4 Ukraine, яка допомагає...

29 березня 2023

Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернівецькою ОВА

Програма USAID DOBRE підписала меморандум про...

28 березня 2023 року Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі...