24 березня 2023
Logo slogan

Побратимство міст – важливий елемент підтримки України, - резолюція Бундесрату

Військова, гуманітарна та фінансова підтримка України є необхідною разом з економічним обміном, щоб українці могли відстоювати своє право жити у вільній, демократичній та самовизначеній країні. Важливим елементом цієї підтримки можуть бути партнерські відносини між німецькими землями та регіонами України, а також побратимство міст.


Про це йдеться у резолюції Бундесрату, ухваленій на підтримку України до річниці повномасштабного вторгнення рф на засіданні 3 березня. Резолюція прийнята на прохання Північного Рейну-Вестфалії, Баден-Вюртемберга та Гессена.

«Ця пряма співпраця може дати важливий поштовх, зокрема, у сферах освіти, науки, культури, поліції та судової системи. У такий спосіб муніципалітети також могли б поділитися цінним досвідом і тим самим допомогти муніципалітетам в Україні. Спочатку йдеться про надання прямої екстреної допомоги, підтримку реконструкції та, нарешті, спільний розвиток майбутніх проектів», - йдеться в документі.

Зазначається також, що Бундесрат визнає великі зусилля країн-членів ЄС для прийому людей, які втекли з України. У Німеччині федеральні, земельні та місцеві органи влади зробили багато для цього. Прийняття численних біженців, їх розміщення, інтеграція в суспільство та надання дітям гарної освіти є величезним викликом, особливо для муніципалітетів.

Повний текст резолюції на офіційному сайті Бундесрату.

Раніше Львівський міський голова Андрій Садовий під час Форуму «Децентралізація 2023. Законодавчий порядок денний в умовах війни» закликав голів громад активно працювати над тим, щоб кожна українська громада мала міста-партнери у всіх демократичних країнах світу.


«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

04.03.2023 - 11:01 | Переглядів: 274
Побратимство міст – важливий елемент підтримки України, - резолюція Бундесрату

Теги:

партнерство міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 березня 2023

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання...

Сучасний ЦНАП Солотвинської громади, що на Івано-Франківщині, обслуговуватиме майже 27 тисяч жителів. Четверо...

23 березня 2023

29 березня - вебінар про новели трудового законодавства

29 березня - вебінар про новели трудового...

29 березня 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

23 березня 2023

Як громада прихистила переселенців та пережила одну з найважчих зим в історії України

Як громада прихистила переселенців та пережила...

    Дашівська громада, що на Вінниччині, утворилася шляхом об'єднання дванадцяти сільських рад. З початком...

23 березня 2023

Пряма трансляція обговорення: Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки децентралізаційної реформи

Пряма трансляція обговорення: Пріоритети...

    Під час діалогу учасники обговорять пріоритети законодавчого порядку денного, якого потребує місцеве...