28 травня 2023
Logo slogan

Питання адміністративно-територіального устрою, виборів та інституту старост обговорили під час відкритого діалогу у Рівному

 

1 березня 2023 року у Рівному пройшло виїзне засідання підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування і підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва. Захід «Оптимізація адміністративно-територіального устрою та її вплив на територіальну організацію і адміністрування виборів. Досвід функціонування інституту старост» відбувся у форматі відкритого діалогу. У ньому взяли участь народні депутати, представники Уряду, громад, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, а також міжнародних проєктів. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».


Метою засідання було обговорення стану законодавчого процесу у сфері адміністративно-територіального устрою і його потенційного впливу на такі аспекти здійснення державного управління і місцевого самоврядування, як електоральні питання та функціонування інституту старост.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін зазначив:

«Кожен з обговорених блоків є складовою політики відновлення, хоч це може здаватися не очевидним. Відновлення не можна зводити до відбудови зруйнованих будівель, відновлення - це перш за все про змісти та систему функціонування держави, про мережу публічних послуг, всередині якої знаходиться комфорт кожного окремого громадянина».

Начальник Управління з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Шаршов, обговорюючи підходи до обрання старост у громадах, сказав:

«Концепція роботи інституту старост полягає у тому, щоб наблизити джерело публічних послуг до громадян на місцях. Це є відповіддю на дискусійні запитання щодо підходів до обрання старост: через прямі вибори, чи за погодженням ради, як це наразі закріплено у законодавстві. На моє переконання, на сьогоднішньому етапі розвитку громад наявна процедура обрання старост є найоптимальнішою, вона сприяє тому, щоб старости у своїй роботі фокусувалися на покращення надання адміністративних послуг громадянам».

Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрахам, зазначив, що ефективний адміністративно-територіальний устрій в умовах сьогодення не тільки визначає територіальну юрисдикцію органів місцевого самоврядування, але й закладає основу для подальшого відновлення та розвитку громад.

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має важливу мету – допомогти нашим партнерам забезпечити сталість реформи децентралізації в Україні. Для цього потрібно, щоб територіальний устрій країни дозволяв місцевій владі виконувати свої повноваження відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування. Ми пишаємось тим, що відіграємо важливу роль у просуванні дискусії щодо оптимізації адміністративно-територіального устрою України, що забезпечить стабільну основу для подальшого відновлення та розвитку, проведення виборів, які відповідають найвищим демократичним стандартам, та приведення інституту старости у відповідність до європейських стандартів місцевого самоврядування. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» І надалі підтримуватиме реформу децентралізації та розвиток місцевого самоврядування в Україні», - сказав Габріель Абрахам.

 

 

Повний запис засідання:

 

 

Приєднані зображення:

Теги:

законодавче забезпечення староста Віталій Безгін Сергій Шаршов

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 травня 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 травня 2023

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

У межах робочого візиту до Польщі, бердичівська делегація на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, відвідала місто...

26 травня 2023

Представники українських громад стажувалися в муніципалітетах Данії та вивчали їхній досвід

Представники українських громад стажувалися в...

Протягом тижня фахівці дев'яти українських громад перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де пройшли...