31 травня 2023
Logo slogan

Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» розпочинає реалізацію грантового проєкту щодо дослідження участі людей з інвалідністю у процесах прийняття рішень у 65 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Дослідження проводитимуться в Полтавській, Житомирській, Одеській, Рівненській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях шляхом проведення зустрічей та опитувань органів місцевої влади та місцевих організацій громадянського суспільства.

В рамках реалізації проєкту мешканці громад здобудуть необхідні знання, навички та компетенції задля участі в процесах ухвалення рішень, а також задля контролю та впливу на рівень виконання таких рішень, громадські організації та місцеві активісти посилять свій потенціал, зміцняться взаємозв’язки між громадами в межах областей.

Заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталія Гнидюк зазначила:

«Війна неминуче призвела до збільшення кількості людей з інвалідністю в українських громадах. Однак, кожен має право на доступ та отримання якісних соціальних послуг. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» працюватимуть, щоб підвищити рівень залучення людей з інвалідністю до процесів прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Це сприятиме врахування інтересів усіх груп населення та забезпечить збалансований та комплексний підхід до опрацювання програмних документів та рішень в сфері соціального захисту. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме підтримувати мешканців громад у посиленні їхнього впливу на місцеве самоврядування».

Результати дослідження сприятимуть залученню всіх груп населення до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, налагодженню міцних зв’язків між громадами, допоможуть перейняти позитивний досвід та напрацювати шляхи подолання спільних викликів, спричинених війною.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк сказав:

«Сьогодні в Україні люди з інвалідністю належним чином не залучені до прийняття рішень як на національному, так і на місцевому рівні. Рішення, які безпосередньо впливають на життя осіб з інвалідністю, приймаються без їх участі, а отже повноцінно не враховують їх справжні потреби. Завдяки підтримці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ми дослідимо сучасні виклики і причини недостатнього залучення осіб з інвалідністю до процесів прийняття рішень на місцевому рівні, будемо не тільки прагнути знайти шляхи розв’язання цієї проблематики, але й у процесі реалізації проєкту поліпшувати їх включення до прийняття якісних владних рішень на місцях».

03.03.2023 - 09:55 | Переглядів: 709
Залучення людей з інвалідністю до процесів ухвалення рішень – розпочався новий проєкт у громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Теги:

участь громадян соціальні послуги дослідження

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 травня 2023

Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі

Актуальні питання місцевого самоврядування:...

Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...

30 травня 2023

Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка

Громади попри війну мають оприлюднювати...

Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...

30 травня 2023

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту

16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...

16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...

30 травня 2023

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?

Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...

Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...