У парламентському Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розпочалася розробка Містобудівного кодексу.
Як повідомлялося, процес очолить Ганна Бондар, народна депутатка, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови.
«Містобудівний кодекс – назріле питання і, зважаючи на нинішні, а також повоєнні потреби країни, він має враховувати баланс інтересів громад, їх мешканців, власників та користувачів земельних ділянок, інвесторів, деволоперів, місцевої та державної влади, нові підходи до будівництва з врахуванням інклюзивності та сучасних безпекових потреб», - йдеться у повідомленні Комітету.
Там також зазначається, що до розробки Містобудівного кодексу вже готові долучатися асоціації, громадські організації та багато інших фахівців будівельної галузі.
Очікується, що Містобудівний кодекс України стане основним нормативно-правовим актом у сфері містобудування замість низки чинних законів.
«Розмови про створення Містобудівного кодексу в Україні ведуться давно — щонайменше 16 років. Концепцію Містобудівного кодексу Кабмін схвалив ще у 2007 році. У 2010 році кодекс навіть було прийнято парламентом у першому читанні (законопроєкт №6400) та до другого читання кодекс так і не підготували. У 2017-му влада повернулася до питання Містобудівного кодексу: при Мінрегіоні створили робочу групу з розроблення проєкту кодексу та в розгляд документу парламент так і не зайшов», - прокоментувала голова Комітету Олена Шуляк.
За її інформацією, зараз Спілка архітекторів України, Асоціація міст, Рух «Чесно» пропонують повернутися до питання створення Містобудівного кодексу.
«Тому 21 лютого під час засідання Комітету було вирішено надати депутатці Ганні Бондар можливість очолити роботу по написанню документа. До слова, Ганна очолює, на майданчику якого і буде проводитись відповідна робота. Як відомо, в Ганни є досвід роботи на посаді головного архітектора Києва, на посаді очільника департаменту, що видавав містобудівні умови та обмеження, а також на посаді директора департаменту профільного міністерства. Ганна Бондар також має практичний досвід співпраці з одним із відомих київських забудовників», - зазначила Олена Шуляк.
Вона закликала всі зацікавлені сторони долучатися до робочого процесу: профільні асоціації, громадські та саморегулівні організації, органи місцевого самоврядування.
«Сподіваюсь, у березні на засіданні Комітету ми зможемо затвердити відповідний план-графік роботи. Зі свого боку, обіцяю максимальну підтримку, щоб створення Кодексу не за тяглося на чергові 16 років. Вірю, що документ врахує баланс інтересів громад, мешканців, інвесторів, девелоперів, архітекторів, органів центральної та місцевоі влади, будівельників, фахової спільноти, стейкхолдерів, які будуть залучені до процесу обговорення. За моєю оцінкою, 2 роки - це реальний термін для розробки та обговорення Містобудівного кодексу», - сказала Олена Шуляк.
Контактні особи з організаційних питань:
Теги:
просторове планування містобудування Олена Шуляк
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...