24 березня 2023
Logo slogan

В Озернянській громаді створили молодіжний простір та відкрили відео-студію

 

Озернянська громада, що на Тернопільщині, виграла грант, на який облаштувала сучасний молодіжний простір та запустила медіа-центр, в якому займається тамтешня молодь. Консультаційну підтримку у підготовці проектної заявки озернянським громадським активістами надали експерти Програми «U-LEAD з Європою».


Грант на створення молодіжного простору виграла місцева громадська організація «Жива громада», створена у 2020 році. Ідея з облаштуванням такого простору виникла в Озернянській громаді ще до повномасштабного вторгнення, але втілити її вдалося, фактично, за рік з моменту, коли про це йшлося на зустрічі громадських активістів.

«Нам дуже хотілося в селі Озерне щось зробити, щоб показати тим хлопцям та дівчатами, які зараз на війні та згодом повернуться, що ми тут не сиділи склавши руки, а працювали. Дивлячись на сусідні громади, в яких активно розвивається молодь та знаходить ресурси для реалізації своїх задумів, ми й дійшли до висновку, що в Озернянській громаді необхідно створити молодіжний простір», – пригадує керівник проєкту Назарій Наджога.

Активісти, завдяки співпраці з регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області, дізналися про грантовий конкурс від громадської організації «YouthUp». Для представників громади та громадської організації експерти U-LEAD провели онлайн-консультацію, яка поклала початок напрацюванню проєктної заявки.

За словами пана Назарія, молодіжний простір це місце, де молодь буде гуртуватися та спілкуватися, а відео-судія, яка діятиме на його базі, це своєрідний магніт для молодих людей, можливість навчитися створювати якісний фото та відео-контент.

Всі ці задуми увійшли в проєктну заявку, яку готували спільно з експертами. Співпраця була успішною, оскільки заявка пройшла конкурсний відбір та увійшла в число переможців.

«Будучи журналістом я писав та вигравав особисті гранти, але не мав досвіду написання великого проєкту, який реалізовуватиме велика команда. Підтримка від U-LEAD була важливою, експерти допомогли окреслити кістяк проєкту, виокремити його ключові складові. Це стало основою для подальшої роботи над грантом, додало нам впевненості та розуміння для формування якісної заявки», – додає Назарій Наджога.

Завдяки виграному гранту громадська організація «Жива громада» закупила комплект меблів, необхідних для облаштування молодіжного простору, а для роботи відео-студії – сучасну техніку. Відтак є можливість працювати на потужному персональному комп’ютері, функціонал якого дозволяє опрацьовувати відео та фото-матеріали в професійних програмах. Також придбали якісний фотоапарат, на якому молодь опановує мистецтво фотографії. З його допомогою жителі громади зможуть у молодіжному просторі зробити фото на документи. Особливо важливо це для пенсіонерів, які не завжди мають можливість поїхати та отримати таку послугу в іншому місті.

В рамках проєкту було проведено майже двадцять навчальних заходів. Зараз молоді люди працюють над сценарієм короткометражного фільму про Озернянську громаду, який вони планують самостійно відзняти та спробувати себе в ролі акторів та режисерів. А четверо підлітків уже взяли участь у зйомках короткометражки, знімальна команда якої складається з їхніх однолітків з Тернополя.

Молодіжна рада в Озернянській громаді була створена ще у 2021 році, але через низку обставин її активність була низькою. Ситуація кардинально змінилася після виграного гранту та запуску молодіжного простору.

«Дуже важливо, що керівництво громади активно комунікує з молоддю та обговорює ідеї щодо її розвитку та самореалізації. При підготовці заявки активісти запропонували для розгляду багато хороших та креативних ідей. Нам було непросто визначити їхню пріоритетність, але все ж таки ми зупинилися на створенні молодіжного простору. Молодь Озернянської громади відчула, що це їхній час, їхня відповідальність, і вона готова брати активну участь у розвитку громади. Старт уже у них є, впевнена, що й інші ідеї будуть також успішно втілені. Експерти U-LEAD готові допомагати Озернянській громаді у залученні додаткових ресурсів для розвитку і надалі», – коментує керівниця U-LEAD у Тернопільській області Наталія Онищук.

Місцева молодь йде на діалог з владою та охоче пропонує свої ідеї для розвитку громади. Одна з таких ідей – це відкриття кінотеатру в Озернянській громаді. Завдяки проєкту цю ініціативу вже частково реалізовано, оскільки є можливість переглядати фільми в приміщенні, яке облаштоване в укритті. В умовах частих відключень електроенергії, молодіжний простір має безперебійне електропостачання завдяки генераторам, які раніше громаді були надані Програмою U-LEAD.

«Для нас важливо створювати нові можливості для молодих людей, щоб вони могли реалізовувати себе та втілювати свої ідеї. Зараз для них проводяться навчання та різноманітні заходи.», – зазначає секретар Озернянської сільської ради Назар Романів.

На досягнутому в громаді не зупиняються, а будують амбітні плани. Оскільки молодіжний простір функціонує лише в селі Озерна, місцеві активісти планують згодом робити покази фільмів в інших населених пунктах громади. Тут прагнуть, щоб молодь не просто впливала на формування молодіжної політики, а стала рушієм розвитку громади, створюючи та реалізовуючи нові проєкти.

Теги:

молодь участь громадян історії війни

Область:

Тернопільська область

Громади:

Озернянська територіальна громада

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

23 березня 2023

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання...

Сучасний ЦНАП Солотвинської громади, що на Івано-Франківщині, обслуговуватиме майже 27 тисяч жителів. Четверо...

17 березня 2023

10 березня 2023

Шевченківська громада реалізувала проєкт з енергонезалежності за підтримки міжнародних партнерів

Шевченківська громада реалізувала проєкт з...

  Шевченківська сільська громада з допомогою проєкту «Суходров» розпочала виготовлення власного паливного...

10 березня 2023

Старша профільна школа на місцевому рівні. Досвід Славутської громади

Старша профільна школа на місцевому рівні....

Матеріал підготувала експертка SALAR International шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в...