24 березня 2023
Logo slogan

«Українським громадам є чим ділитися», - Бучанський міський голова про міжнародне муніципальне партнерство

Бучанський міський голова, голова Київського регіонального відділення Асоціації міст України Анатолій Федорук цими днями перебуває у Сполучених Штатах Америки з офіційним відрядженням. Під час візиту запланована низка важливих зустрічей, на яких планується обговорити питання відбудови зруйнованого житла та соціальної інфраструктури Бучі та інших громад Київщини.

Про це Анатолій Федорук повідомив у соціальній мережі.

Перша зустріч відбулася з адміністраторкою USAID (Агенція США з міжнародного розвитку) Самантою Павер.

«Говорили про фінансову підтримку країни, потреби Бучі і всієї Київщини у відбудові після окупації. Висловив подяку USAID за роботу в Україні понад 30 років – з перших днів відновлення незалежності – та впровадження реформ, в тому числі й реформи децентралізації, яка стала однією з найуспішніших», - написав Анатолій Федорук.

 

 

Напередодні «Децентралізація» записала інтерв’ю з Бучанським міським головою щодо ролі міжнародного муніципального співробітництва у відбудові громад та їх інтеграції у європейський простір.

«Міжмуніципальне співробітництво зшиває, цементує напрацювання, які були на міжурядовому рівні, вона дає можливість відчути один одного (…) Коли ми говоримо про відбудову, велику відбудову після великої Перемоги, то саме співпраця міжмуніципальна буде гарантом залучення коштів», - сказав в інтерв’ю Анатолій Федорук.

Більше – дивіться у короткому відео, де ми підготували, на наш погляд, найважливіше із сказаного:

 

 

Відеоматеріал створено у співпраці з ГО "ДЕСПРО" за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.


«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Київська область

Громади:

Бучанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

Публічні консультації в громаді: досвід Рівного і не лише

Публічні консультації в громаді: досвід Рівного...

Минуло чотири роки відколи Рівненська міська рада внормувала процедуру публічних консультацій у громаді. Хоча цей...

24 березня 2023

«Хата-хаб» у Чигирині став прихистком для переселенців

«Хата-хаб» у Чигирині став прихистком для...

Участь у грантовому проєкті “Волонтерство в громаді” від ULEAD згодом допомогла чигиринцям долати виклики, пов’язані...

23 березня 2023

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання адміністративних послуг

У Солотвинській громаді відкрився Центр надання...

Сучасний ЦНАП Солотвинської громади, що на Івано-Франківщині, обслуговуватиме майже 27 тисяч жителів. Четверо...

23 березня 2023

29 березня - вебінар про новели трудового законодавства

29 березня - вебінар про новели трудового...

29 березня 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...