01 квітня 2023
Logo slogan

На Волині громади створюють інноваційний агрокластер

 

26 січня 2023 року за підтримки Проєкту USAlD «ГОВЕРЛА» відбувся регіональний економічний форум «Кластерний розвиток Волині».


Співорганізаторами заходу були Ковельська РВА, Шацька селищна рада, Агенція регіонального розвитку Волині, Український кластерний альянс та Українська Рада Бізнесу.

У заході взяли участь голова обласної ради Григорій Недопад, народний депутат В’ячеслав Рубльов, голови та представники територіальних громад області.

Основною метою Форуму було напрацювання рекомендацій для виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо кластеризації виробничих систем регіону.

«Війна триває, але ми готові до роботи. За останні десятиліття показали, що в нас є господарі, є родючі землі, ми впевнено рухаємося до того, щоб нарощувати наші потужності, – наголосив Григорій Недопад. – З приємністю хочу відзначити, що Волинська Агенція регіонального розвитку перезавантажилася і вже допомагає нашим громадам залучати бізнес та інвесторів з тим, аби запрацював повний цикл, щоб тут вирощували, переробляли та зберігали».

 

 

«Волинь має чудові перспективи для розвитку: це і близькість до кордону, розвинена автотранспортна і залізнична інфраструктура та два пункти пропуску, які дозволяють максимально швидко провести зустрічі із закордонними партнерами. Тому давайте разом працювати над умовами для створення і розвитку прибуткових бізнес-структур, які приноситимуть гроші в бюджети ваших громад, – зазначив В’ячеслав Рубльов. – Кластеризація дає можливість робити додану вартість до будь-якого продукту. Адже ми стаємо не просто виробниками чи постачальниками продукції, але й створюємо нові робочі місця. Тому ми маємо говорити про перспективи і розвивати Волинський регіон».

Як зазначила голова Ковельської районної адміністрації Ольга Черен, за останній місяць в районі значно зросла кількість зареєстрованих фізичних осіб-підприємців. А отже, це свідчить про те, що бізнес хоче працювати, може створювати нові робочі місця і шукає для цього можливості. І головне завдання влади – допомогти їм у цьому.

Підсумовуючи результати проведеного форуму заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Наталя Гнидюк підкреслила важливість стратегічного планування для забезпечення зростання рівня життя регіону.

«Ми розуміємо, що розвиток громади неможливо планувати ізольовано, адже кожна з них має розвиватись спільно зі своїми сусідами. Разом з тим, освоєння нових інструментів економічного розвитку буде особливо важливим для післявоєнного відновлення країни. В цій частині Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» радий запропонувати свою допомогу в пошуку нових точок зростання для громад Волині та області в цілому», – додала вона.

За результатами Форуму укладено резолюцію, у якій закріплено кластерну ініціативу «Інноваційний агрокластер «Західне Полісся», учасником якої стали 14 громад Волині, в тому числі партнери Проєкту: Шацька та Вишнівська громади.

Приєднані зображення:

Теги:

співробітництво регіональний розвиток

Область:

Волинська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 березня 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 березня 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...