01 квітня 2023
Logo slogan

Місто-супутник Вараш побратався з фінським містом Ловійса

Вараська міська рада та фінський муніципалітет Ловійса схвалили договір про побратимство між містами.


Про це повідомляє офіційний сайт Вараської міської ради.

Зазначається, що співпраця між містами буде ґрунтуватись на основі взаємної вигоди у сфері науки і технологій, зокрема пов’язаної з питаннями та політикою ядерної енергетики, питаннях регіонального розвитку, охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та їх відтворення.

«Радий, що ми встановили дружні відносини з містом, котре раніше знали за однойменною атомною станцією, з якою уже контактує Рівненська АЕС. Я переконаний, що завдяки цій співпраці Вараш гармонійно долучиться до спільноти європейських міст-супутників АЕС, які разом вирішують проблемні питання, дбають про розвиток. Вараш, Вараська громада, може стати містком, через який спрямовуватиметься закордонна допомога для відбудови українських міст-супутників, що зазнали жаху окупації. Про допомогу Україні, про підтримку нашої країни у боротьбі за волю і незалежність ми говорили з міським головою Ловійси. Упевнений, що ми відтепер маємо ще одного партнера, такого ж надійного, як наші брати із польського Волува, котрі допомагають і підтримують нас із перших днів повномасштабного вторгнення», – прокоментував Вараський міський голова Олександр Мензул.

Схвалений договір передбачає встановлення дружніх взаємовідносин задля обміну досвідом, контактами, інформацією про промисловість, торгівлю та послуги; сприяння в організації виставок, ярмарків, конференцій та інших заходів. У рамках договору плануються візити делегацій міст для підтримки та розвитку започаткованих спільних проєктів та іншої співпраці.

Також важливим пунктом співпраці представники громад міст визначили питання відбудови України та підтримку українців у місті Ловійса.

«Україна зазнала жорстокого нападу з боку її східного сусіда росії. Фінляндія та вся Європа об’єднані довкола України, у відновленні миру у Європі та територіальної цілісності України. Зараз настав час активізувати співпрацю з Україною та зблизити Україну та Фінляндію також і на місцевому рівні. Фінляндія та Ловійса мають підтримати Україну в нинішній ситуації та у майбутньому сприяти розбудові та розвитку. Угода про побратимство між Варашем і Ловіїсою стане сигналом підтримки, а також офіційною основою для співпраці як у політичних та економічних питаннях, пов’язаних з атомною енергією, так і в питаннях, пов’язаних з демократією, освітою та адміністрацією. Крім того, можна згадати, що місто Ловійса прийняло групу українських громадян [...]. У довгостроковій перспективі питання відбудови України також буде важливим і вимагатиме участі усіх сторін, чому сприяютимуть уже налагоджені відносини», – зазначено у супровідному повідомленні до договору очільника міста Ловіїса Яна Д.Окер-Блома.

Ловійса – одне з двох міст-супутників АЕС у Фінляндії, важливий транспортний та культурний центр. Співпраця між Варашем та Ловійсою розгортається на тлі набуття Україною статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі.

У квітні 2021 року Вараська громада стала однією з засновниць Асоціації громад зон спостереження АЕС.

«Децентралізація» нагадує, що територіальні громади України для налагодження комунікації з муніципалітетами інших країн та укладання угод про побратимство можуть скористатися методичними рекомендаціями «Міжнародне муніципальне партнерство». Такі рекомендації містять алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, успішні приклади вже діючих партнерств, практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, інформацію про те, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

На основі цих рекомендацій Міністерством розвитку громад та територій України розроблено розділ «Партнерство задля відновлення та розвитку» національного порталу «Децентралізація», за підтримки швейцарсько-українського проєкту «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» DECIDE та Програми «U-LEAD з Європою».

Ці рекомендації базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Міністерства розвитку громад та територій України.

30.01.2023 - 12:47 | Переглядів: 959
Місто-супутник Вараш побратався з фінським містом Ловійса

Теги:

партнерство міжнародна підтримка історії війни

Область:

Рівненська область

Громади:

Вараська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 березня 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 березня 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...