01 квітня 2023
Logo slogan

Створення добровільних пожежних команд: 25 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» пройшли спеціалізоване навчання

 

Добровільний пожежний рух в Україні набирає обертів. З початком повномасштабного вторгнення держави-агресорки, цивільний захист став пріоритетним напрямком розвитку для великої кількості українських громад.

Бажаючи убезпечити своїх мешканців, учасники місцевого самоврядування почали активно розвивати добровільні пожежні команди. Головною перевагою таких команд є оперативність, адже нерідко найближче пожежне відділення знаходиться в 30 км від містечка чи селища, де виникає пожежа. Близьке розташування, орієнтація в місцевості та швидке реагування на виклики - значно підвищують шанси на порятунок майна та відсутність людських жертв.

Професіоналізм таких команд також не варто недооцінювати. Адже кожен охочий вступити до лав ДПК повинен пройти відповідне навчання за програмою ДСНС. Саме цей етап підготовки завершився минулого тижня у вогнеборців добровільних пожежних команд 25 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Волинської, Львівської та Полтавської областей. Навчання відбувалося в рамках проєкту «Цивільний захист з добровільними пожежними командами для громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який реалізовується Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні за підтримки USAID «ГОВЕРЛА».

У спеціалізованому навчанні взяли участь понад 300 пожежників-добровольців. Спершу майбутні пожежники мали опанувати теоретичну частину. Після цього відбувалися практичні заняття на території найближчих підрозділів державної пожежної охорони. Добровольці опановували навички гасіння пожеж, навчалися працювати зі спеціальним спорядженням та надавати домедичну допомогу.

Про враження від спеціалізованого навчання, за програмою ДСНС України, розповідає учасник Проєкту “Цивільний захист з Добровільними пожежними командами (ДПК) для громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»” Боратинської об’єднаної територіальної громади Володимир Семенюк:

«Найбільше сподобалася, звісно, практична частина навчання, зокрема опанування пожежного обладнання. Інструктори пояснювали всі тонкощі роботи настільки детально та цікаво, що іноді до нас доєднувалися «вільні слухачі», які знаходилися поряд з нашою групою. Також важливо відмітити, що нас навчали користуватися спорядженням, як старого, так і нового зразка – аби при нагоді бути готовими працювати з різним обладнанням та якісно виконати нашу роботу».

Володимир Семенюк також розповів, що в їхньому селищі вже траплялися випадки, коли відчувалася потреба у місцевій добровільній пожежній команді. Адже пожежа не пробачає затримок через погану дорогу чи погодні умови. Наразі доброволець радий, що завдяки участі Проєкті USAID «ГОВЕРЛА», має змогу стати на охороні пожежної безпеки своєї громади, особливо у такий складний час для країни.

Приєднані зображення:

Теги:

безпека пожежна добровольці

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

31 березня 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 березня 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 березня 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 березня 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...