Жіноче лідерство у місцевому самоврядуванні в контексті війни - коментар Світлани Спажевої, голови Покровської громади

Про жіноче лідерство у місцевому самоврядуванні в контексті війни розповіла Світлана Спажева, голова Покровської громади, що на Дніпропетровщині.


Говорячи про роль жінок і чоловіків під час війни, я хотіла б наголосити на тому, що вже майже рік всі ми працюємо на одній лінії фронту, перед нами стоїть одне головне завдання – наближення якнайшвидшої перемоги.

Ранок 24 лютого 2022 року змінив наше життя. Окрім викликів, які стали перед усією країною, Покровщина стала прихистком для 2520 вимушено переміщених осіб, котрих війна залишила без даху над головою та можливості заробляти на життя.

Моїм завданням як очільниці громади та моїх колег було і залишається забезпечення прихистку цим людям. Для нас важливо, щоб люди були ситі, у теплі, одягнуті. Якщо це сім’ї з дітьми, або в яких є особи похилого віку, чи особи з особливими потребами, намагаємося їх влаштувати в будинки з комфортними умовами, бажано, в центрі селища з доступом до лікарні та аптек.

Ми залучаємо гуманітарну допомогу для ВПО, беручи участь у проєктах. Так, ми створили мультимедійний коворкінг-центр, в якому проводимо навчання для ВПО з питань організації власного бізнесу. Також у нас діє швейна майстерня та безоплатна допомога з дрібного ремонту речей. Ми постійно вивчаємо потреби і запити ВПО для того, щоб на них ефективно реагувати.

З власної ініціативи ВПО залучаються до формування наборів гуманітарної допомоги для інших ВПО, для малозабезпечених сімей. А також до благоустрою громади – спільно ми впорядковуємо паркові зони.

Оскільки наша громада має особливе географічне положення, то всіх, хто курсує територією і має відношення до найближчої перемоги, ми намагаємося нагодувати домашньою їжею та організувати дозвілля – гру в теніс, футбол, більярд.

У співпраці з організацією «Handycap» надаємо реабілітаційні послуги для тих, хто отримує важкі травми, перенесли інфаркти, інсульти. На базі нашої лікарні, найближчим часом буде облаштована реабілітаційна кімната із забезпеченням необхідними засобами.

Ми впевнені, що спільними зусиллями ми обов’язково подолаємо ці нелегкі часи і в календарі 2023 року з’явиться один з найважливіших днів – День Перемоги!

Матеріал підготувала Юлія Савельєва, гендерна експертка
Шведсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні” (SALAR International)

25.01.2023 - 13:43 | Переглядів: 317
Жіноче лідерство у місцевому самоврядуванні в контексті війни - коментар Світлани Спажевої, голови Покровської громади

Теги:

жіноче лідерство історії війни

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Покровська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

27 січня 2023

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити побратимські відносини з Коллінгом

Нікополь офіційно підтвердив наміри налагодити...

Нікопольська міська рада прийняла рішення укласти угоду про встановлення побратимських відносин з данською комуною...

27 січня 2023

Вакансія: асистент проєкту

Вакансія: асистент проєкту

SALAR International оголошує вакансію Асистента Проєкту PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" строком на 11...

27 січня 2023

«Стала мобільність у громадах: рекомендації щодо відновлення» - посібник від «U-LEAD з Європою»

«Стала мобільність у громадах: рекомендації...

Фахівці Програми «U-LEAD з Європою» підготували рекомендації для громад щодо відновлення мобільності. Пошкоджена...

27 січня 2023