6 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.
Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).
Зазначений розподіл забезпечить належний навчальний процес та навчання осіб із особливими освітніми потребами.
Сьогодні в Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, працює понад 18 тисяч інклюзивних класів. За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи. Для порівняння, п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вдесятеро менше дітей, ніж зараз.
Загалом Уряд розподілив 304,6 млн гривень.
Для розподілу та використання субвенції на 2023 рік на рівні громад буде застосовано чинний на сьогодні механізм: облдержадміністрації здійснюють розподіл субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад пропорційно кількості осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту у відповідних закладах освіти.
Водночас, варто зауважити, що станом на 1 грудня 2022 року залишки зазначеної субвенції на рахунках місцевих бюджетів складали 373 млн гривень.
Теги:
бюджет соціальні послуги Ігор Онищук
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
24 жовтня 2025
Херсонщина та Програма Polaris посилюють співпрацю для відновлення регіону
Херсонщина та Програма Polaris посилюють...
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін та керівниця команди шведсько-української Програми Polaris...
24 жовтня 2025
Полтавщина та графство Саффолк: нова сторінка українсько-британського партнерства
Полтавщина та графство Саффолк: нова сторінка...
Полтавська область зробила черговий крок до розширення міжнародної співпраці – підписала п’ятирічний меморандум про...
24 жовтня 2025
Стратегічне планування розвитку громади: як мають дружити стратегія та комплексний план?
Стратегічне планування розвитку громади: як...
У 2025 році в Україні продовжується формування оновленої системи стратегічного та просторового планування для...
24 жовтня 2025
Зміни до порядку організації харчування у...
Постановою від 8 жовтня 2025 р. Уряд адаптував порядок організації харчування у закладах освіти, дитячих...