Уряд погодив розподіл додаткової дотації між місцевими бюджетами на 2023 рік
3 січня Кабінет Міністрів України погодив обласним державним адміністраціям розподіл додаткової дотації на заклади освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2023 році та прийняв відповідне розпорядження.
Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).
Уряд погодив розподіли додаткової дотації по кожній області між обласним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування.
Найбільшу частку додаткової дотації на бюджети місцевого самоврядування спрямовано по Київській області (80%). 7 областей розподілили такі кошти нарівно 50/50. Тобто 50% - в обласний бюджет, 50% - бюджетам місцевого самоврядування (Миколаївська, Закарпатська, Івано-Франківська, Полтавська, Харківська, Хмельницька та Черкаська).
Три області (Херсонська, Кіровоградська та Чернівецька) залишили нерозподілений залишок, розподіливши не всі асигнування. При цьому, Кіровоградська та Чернівецька ОДА (ОВА) кошти спрямували виключно на обласні бюджети (41% та 56% відповідно), а решту коштів залишили не розподіленими. Херсонська ОДА ж спрямувала 24% на обласний бюджет, 36% на бюджети ОМС та 40% залишила не розподіленими.
Вісім областей, зважаючи на виконання обласного бюджету та бюджетів ОМС, спрямували всі асигнування виключно на обласний бюджет (Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Чернігівська).
Нагадаємо, на 2023 рік передбачено 2,95 млрд гривень додаткової дотації на заклади освіти та охорони здоров’я.
Додаткова дотація спрямовується на:
- утримання закладів освіти, зокрема початкові та спеціальні школи, гімназії, заклади спеціалізованої освіти, дитячі будинки, крім оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти;
- оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, зокрема, які належать територіальним громадам.
Теги:
Джерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
22 січня 2026
Стартував відбір громад до другої черги проєкту «Рух без бар’єрів»
Стартував відбір громад до другої черги проєкту...
Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає прийом пропозицій від громад для участі другій черзі...
22 січня 2026
«У кожній хаті свій КРЕДЕНС»: як громади об’єднуються навколо цифрової спадщини
«У кожній хаті свій КРЕДЕНС»: як громади...
Протягом 2025 року три громади-партнерки – Горохівська та Рожищенська громади Волинської області, а також...
21 січня 2026
32 млн грн з бюджету громади – на інновації для оборони: досвід Хмельницького
32 млн грн з бюджету громади – на інновації для...
Місцеве самоврядування під час війни – це не лише про стійкість тилу, а й про внесок у технологічну перевагу на...
21 січня 2026
Миргородська громада розширює співпрацю з міжнародними партнерами у сфері охорони здоров’я
Миргородська громада розширює співпрацю з...
Миргородська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у...