28 травня 2023
Logo slogan

У Косівській громаді облаштовують новий шелтер для переселенців

Територіальні громади Прикарпаття продовжують працювати над розширенням житлової бази для внутрішньо переміщених осіб. За консультаційної підтримки експертів «U-LEAD з Європою» Косівська територіальна громада виграла грант на облаштування прихистку для переселенців.


Від початку війни Косівська громада прийняла близько 9 тис. внутрішньо переміщених осіб. На території громади діє дев’ять соціальних прихистків, в яких переселенців забезпечують усім необхідним, включаючи безкоштовне трьохразове харчування. Оскільки кількість переселенців зменшилася, було прийнято рішення створити один великий шелтер, у якому зможуть проживати всі внутрішньо переміщені особи, які цього потребують.

Команда регіонального офісу U-LEAD в Івано-Франківській області організувала для представників Косівської громади кілька консультаційних зустрічей, на які був запрошений зовнішній експерт «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук.

«Ми зустрічалися з представниками Косівської громади декілька разів, вони озвучували свої ідеї та пропозиції. Зараз багато фондів націлені на допомогу внутрішньо переміщеним особам. Обговоривши ідеї та вивчивши діючі проєкти, визначилися з проєктом, який вирішили подавати. Проєктну заявку готували спільно з працівниками громади та учасниками ініціативної групи. Як результат, Косівська громада увійшла в число переможців. У подальшому продовжуватимемо працювати з територіальною громадою над новими проєктами», – зазначає Ігор Мельничук.

Косівська громада в рамках проєкту отримала комплект сантехнічного обладнання – бойлери, умивальники, унітази, душові кабінки, електричні нагрівачі тощо.

У прихистку одночасно зможуть проживати до 200 осіб. У приміщенні тривають будівельні роботи, зокрема облаштовуються кімнати для проживання, кухня, санвузли тощо.

«Для нас дуже важливим було створити новий соціальний прихисток та розвантажити інші комунальні заклади. На базі приміщення однієї з колишніх шкіл ми вирішили облаштувати таке соціальне житло. За бюджетні кошти ми не змогли б купити все обладнання, тому цей проєкт дуже нам допоміг. Ми вдячні експертам U-LEAD за консультаційну підтримку та сприяння у написанні проєктної заявки, яка перемогла в конкурсі», – ділиться головна спеціалістка відділу промоції, зв'язків та економічного розвитку Косівської міської ради Ірина Дімбровська.

29.12.2022 - 10:44 | Переглядів: 1588
У Косівській громаді облаштовують новий шелтер для переселенців

Теги:

соціальні послуги війна історії війни міжнародна підтримка

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Косівська територіальна громада

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

26 травня 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 травня 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 травня 2023

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

Бердичів та Велюнь домовилися про співпрацю

У межах робочого візиту до Польщі, бердичівська делегація на чолі з міським головою Сергієм Орлюком, відвідала місто...

26 травня 2023

Представники українських громад стажувалися в муніципалітетах Данії та вивчали їхній досвід

Представники українських громад стажувалися в...

Протягом тижня фахівці дев'яти українських громад перебували в данському муніципалітеті Гульборгсунн, де пройшли...