22 березня 2023
Logo slogan

В Києві відбулася VI Всеукраїнська конференція «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості»

 

23 грудня 2022 року в Києві відбулася VI Всеукраїнська науково-практична конференція: «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості». У заході взяли участь близько 80 представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, громадських активістів, представників вищих навчальних закладів та наукових установ міст Києва, Запоріжжя, Дніпра, Львова, Полтави, Харкова, Хмельницького, Одеси. Конференцію організовано Академією праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук письмово звернувся до учасників конференції:

«Серед низки важливих питань муніципальної реформи, які опрацьовує український Парламент, ‒ проєкт Закону «Про місцевий референдум», а також проєкт змін до Конституції України в частині децентралізації влади. З огляду на це, закликаю долучитися всіх до обговорення цих проєктів. Упевнений, що професійна наукова дискусія сприятимуть реалізації заходів та досягненню мети реформи місцевого самоврядування».

 

 

Також під час конференції були оголошені результати та нагороджені переможці конкурсу праць молодих вчених-юристів з проблематики сучасного стану законодавства України у сфері муніципального права. Цього року вперше основою тематичних напрямків досліджень молодих вчених стали результати опитування керівників територіальних громад щодо актуальних проблем місцевого самоврядування, яке було проведено напередодні конкурсу

 

 

Керівник компоненту «Розробка політики та впровадження реформи децентралізації» Ігор Парасюк сказав:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» вже вдруге підтримує конкурс молодих вчених-юристів, які мають амбіції зробити свій внесок у формування удосконаленого муніципального права. Його метою є надання наукового підґрунтя баченню сучасних напрямів розвитку реформи децентралізації в Україні відповідно до європейських принципів. Ми вважаємо, що сплав досвіду та молодечого запалу є важливим для подальшого розвитку галузі муніципального права».

Доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету Академії праці, соціальних відносин і туризму Ярослав Журавель зазначив:

«Дякую Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за підтримку проведення конференції та конкурсу молодих вчених-юристів. Кращі пропозиції змін до законодавства України, запропоновані молодими вченими у наукових роботах та рекомендації учасників конференції будуть передані організаторами до профільних Міністерства та Комітету Верховної Ради України».

 

Теги:

участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

21 березня 2023

Конгрес місцевих і регіональних влад при Президентові готує міжнародний саміт міст та регіонів

Конгрес місцевих і регіональних влад при...

  У Львові зібралися керівники двох Палат Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, щоб...

21 березня 2023

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 11-20 березня 2023 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та актів про зміни у сфері...

21 березня 2023

Заборона проросійських географічних назв: Парламент прийняв закон

Заборона проросійських географічних назв:...

21 березня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №7253 «Про внесення змін до...

21 березня 2023

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Києві та регіонах

7 нових вакансій Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у...

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розширює свою діяльність та оголошує конкурс на наступні посади: Фахівець із закупівель...