Створення «пунктів незламності»: в U-LEAD розробили рекомендації для громад

Програма "U-LEAD з Європою" опублікувала посібник із покроковою інструкцією для громад зі створення, облаштування та функціонування «пунктів незламності».


Як зазначається, мета функціонування "пунктів незламності" - завчасне реагування на надзвичайні ситуації, зокрема надання допомоги населенню у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням, створення умов для тимчасового перебування населення у разі порушення нормальних умов життєдіяльності (відсутності питного водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання, мобільного зв’язку).

Підставами для створення таких пунктів є частина 2 статті 19 Кодексу цивільного захисту України, стаття 36-1 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». "Пункти незламності", які створюються органами місцевого самоврядування, як правило, стаціонарні, які розгортаються у приміщеннях комунальної форми власності.

Для організації діяльності "пунктів незламності" U-LEAD рекомендує органам місцевого самоврядування, комунальним закладам, установам і підприємствам виконати такі дії. Зокрема, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій місцевої ради має розробити пропозиції до планів основних заходів з цивільного захисту на рік та планів реагування на надзвичайні ситуації в частині комплексу завдань щодо розгортання та функціонування "пунктів незламності".

Виконавчий комітет місцевої ради затверджує зміни до цих планів, а місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на підставі пропозицій виконавчого органу (відділу, сектору тощо) з питань цивільного захисту обраховує потребу в кількості "пунктів незламності".

При цьому порядок використання приміщень комунальної форми власності, у яких можуть розгортатися "пункти незламності", визначає орган, в управлінні якого перебуває майно.

Виконком затверджує перелік об’єктів комунальної форми власності, у приміщенні яких можуть бути відкриті "пункти незламності", план заходів щодо організації їх роботи, визначає графік роботи.

Питання фінансування та матеріально-технічного забезпечення "пунктів незламності" вирішує виконавчий орган, до повноважень якого віднесено забезпечення цивільного захисту (головний розпорядник коштів).

Відповідні виконавчі органи місцевої ради разом з комунальними закладами, установами та підприємствами мають облаштувати "пункти незламності" у громаді. При цьому роботодавець може організувати залучення працівників до їх функціонування, якщо є потреба.

Крім того, для підтримки діяльності "пунктів незламності", проведення певних активностей від громадських організацій (різноманітні навчання, майстер-класи та інше) органи місцевого самоврядування можуть залучати волонтерів.

Відповідна посадова особа або структурний підрозділ з комунікації має підготувати інформаційні матеріали та поінформувати жителів про наявні "пункти незламності".

У рекомендаціях також є посилання на законодавчі норми, якими регулюється створення та функціонування "пунктів незламності", і приклад рішення виконавчого комітету про створення таких пунктів.

ЗАВАНТАЖИТИ посібник (PDF, 718,1 кБ)

13.12.2022 - 19:05 | Переглядів: 1835
Створення «пунктів незламності»: в U-LEAD розробили рекомендації для громад

Теги:

соціальні послуги війна безпека

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...