На Львівщині громади працювали над антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку

 

Через війну громади стикаються з низкою економічних викликів: малий та середній бізнес не розвивається, необхідна перекваліфікація ВПО, недостатньо кваліфікованих кадрів, знищується інфраструктура, слабо розвинуті регіональні ринки тощо. Ці виклики можна вирішити за допомогою інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) – типових проєктів, які створюють умови для розвитку місцевої економіки.

1-2 грудня 2022 року Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела тренінг, щоб ознайомити громади з антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку, їх практичним застосуванням в умовах сучасних викликів.

Степан Куйбіда, директор Департаменту економічної політики Львівської ОВА, розповів про етапи та алгоритми впровадження інструментів місцевого економічного розвитку в громаді, про приклади успішно реалізованих проєктів в Львівській області та Україні, про функціонування індустріальних парків та зміни в законодавстві, про релокацію бізнесу та обласні програми підтримки.

«Сьогодні територіальні громади як ніколи активно працюють над розвитком локальної економіки. Індустріальні парки є одним з рішень на перспективу. Слід розуміти, що для потенційного інвестора важливим є не просто наявність зареєстрованого індустріального парку, а й його продумана спеціалізація та готовність керівництва громад сприяти облаштуванню його інфраструктури», - сказав Степан Куйбіда.


Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» наголосила на важливості усвідомленого підходу до розробки стратегічних документів для громад:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» ставить основною метою підтримку громад у їхньому розвитку, тому ми радо допомагаємо місцевому самоврядуванню у розробці стратегічної документації, яка визначатиме пріоритети розвитку. Ми тісно співпрацюємо з ОВА, адже стратегії розвитку територіальних громад повинні узгоджуватися з регіональними – як щодо цілей, так і інструментів. Тільки за умови тісного співробітництва можна досягнути спільної мети – надати громадам інструменти для ефективного використання наявних ресурсів, що зумовить подальше економічне зростання».

Вадим Табакера, заступник директора Департаменту економічної політики Львівської ОВА:

«Навіть в умовах війни у територіальних громадах важливо обговорювати та працювати над питаннями стратегічного розвитку. Стратегічне планування – це важливий фактор розвитку кожної громади. Громади зараз зайняті поточними проблемами та викликами, але необхідно працювати з інструментами місцевого економічного розвитку та думати про майбутній розвиток. Місцевий економічний розвиток має стати ключовою діяльністю для територій, а ми як Департамент економічної політика ЛОВА завжди готові  допомагати громадам піднімати та розвивати свій економічний потенціал».

 

 

Керівник проекту «Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію переміщених підприємств і ВПО в економічне життя місцевих громад» Орест Микита:

«Війна не лише завдала значних збитків нашій державі та стала випробуванням для місцевого самоврядування України, але й спонукає до суттєвого підвищення ефективності органів місцевого самоврядування. Підтримка розвитку в цілому економіки держави безпосередньо залежить від ефективної діяльності саме на базовому рівні. Тому надзвичайно важливо говорити про розвиткову діяльність органів місцевого самоврядування та використання необхідних інструментів, які допомагатимуть громадам впроваджувати якісні зміни».

 

 

Під час тренінгу учасники:

  • дізналися про антикризові інструменти МЕР,  етапи та алгоритми їх впровадження в громаді, приклади успішно реалізованих проектів в Україні;
  • ознайомилися з можливостями та механізмами фінансування проектів МЕР;
  • навчилися обирати інструменти МЕР для реалізації конкретних завдань та досягнення цілей;
  • дізналися про механізми співпраці та комунікації із усіма стейкхолдерами МЕР під час вибору та впровадження антикризового інструментарію.
06.12.2022 - 17:15 | Переглядів: 661
На Львівщині громади працювали над антикризовими інструментами місцевого економічного розвитку

Теги:

бюджет бізнес

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...