Держгеокадастр закликає народних депутатів прийняти законопроекти щодо децентралізації в розпорядженні землями

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру  виступає за передачу повноважень щодо розпорядженням земельними ділянками за межами населених пунктів органам місцевого самоврядування та закликає народних депутатів якнайшвидше прийняти необхідні для реалізації цієї реформи законопроекти.

Функція з розпорядження землями історично не притаманна Держгеокадастру та має бути делегована територіальним громадам. Ця позиція неодноразово озвучувалася посадовими особами відомства, а також підтверджується підтримкою проектів нормативно-правових актів спрямованих на врегулювання цього питання та оптимізацію земельних відносин – № 2279, 3510, 3510-1, що були узгоджені Держгеокадастром.

Держгеокадастр повністю розділяє стурбованість народних депутатів щодо фактів зловживань у сфері земельних відносин, які подекуди виявляють на місцях та вживає всіх можливих заходів для боротьби з ними. Внутрішні перевірки, що проводяться в системі органів Держгеокадастру, а також тісна співпраця з правоохоронними органами спрямовані на викриття  корупціонерів та запобігання появі нових. Однак точкові заходи не можуть принципово змінити загальної проблеми, яку слід вирішувати радикально шляхом передачі повноважень з розпорядження землями. Впровадження цих глобальних змін – прерогатива парламенту.

«Ми закликаємо депутатів не зволікати з прийняттям законопроектів 2279, 3510 або альтернативного 3510-1, які дозволять підвищити ступінь прозорості процедур у земельній сфері, а також передати функції з розпорядження землями територіальним громадам, що дозволить чітко формувати дохідну частину місцевих бюджетів у частині плати за землю», – заявив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

17.02.2016 - 18:30 | Переглядів: 20833
Держгеокадастр закликає народних депутатів прийняти законопроекти щодо децентралізації в розпорядженні землями

Теги:

земля

Громади:

Краматорська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Прес-служба Держгеокадастру

Читайте також:

27 квітня 2026

Вебінар EU Local Talks #4: нова логіка фінансування громад — що змінить політика згуртованості ЄС і реформа ДФРР

Вебінар EU Local Talks #4: нова логіка...

Представників органів місцевого самоврядування, регіональних органів влади та агенцій регіонального розвитку...

27 квітня 2026

В Олешках – голод. У заблокованому місті голодують близько 1,7 тисяч українців, серед яких 47 дітей

В Олешках – голод. У заблокованому місті...

Начальниця Олешківської військової адміністрації Тетяна Гасаненко про російську блокаду Олешок, що може стати...

24 квітня 2026

Фонд малих проєктів у сфері довкілля: Тернопільщина запускає новий інструмент транскордонної співпраці

Фонд малих проєктів у сфері довкілля:...

У Тернополі відбулася стартова конференція Фонду малих проєктів за пріоритетом «Довкілля» Програми Interreg NEXT...

24 квітня 2026

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому та регіональному рівнях

Вакансія: Експерт (-ка) з освіти на місцевому...

Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...