Львів здобув статус Європейської молодіжної столиці 2025

 

23 листопада 2022 року у місті Тірані (Албанія), яке має статус Молодіжної столиці Європи 2022 році, відбулася фінальна церемонія нагородження та оголошення результатів конкурсу.

Журі, скликане Європейським молодіжним форумом, присудило Львову титул Європейської молодіжної столиці 2025. Символічним є те, що цей статус місто здобуло через декілька годин після того, як внаслідок чергової масованої ракетної атаки зі сторони росії на Україну все місто залишилося без електроенергії та водопостачання. Навіть у години темряви українська молодь доводить, що світло всередині них, та важливість щодня відстоювати європейські цінності та принципи.

За звання Європейської молодіжної столиці боролися:

  • Львів (Україна);
  • Фуенлабрада (Іспанія);
  • Ізмір (Туреччина);
  • Тромсе (Норвегія).

Одним із основних завдань програми львівської команди стало втілення ініціатив, що сприятимуть заохоченню молоді повертатися до України, будувати зв’язки між молодими українцями в Україні та світі.

Під час нагородження львівської команди член правління Європейського молодіжного форуму Том Метью зазначив:

“Це вперше Молодіжна столиця Європи здобула титул поки у країні триває війна. Незважаючи на виклики, Львів презентував детальний план, що ґрунтується на прагненні української молоді сповідувати європейські принципи, відновлювати та розвивати свою країну. Ми поділяємо цю надію з молодими людьми Львова і будемо поруч із ними, коли вони відбудовуватимуть Україну. Ми надихаємось стійкістю Львова і впевнені, що місто зробить свій рік  як Європейська молодіжна столиця 2025 року великим успіхом”.

Львів присвячує рік не лише місцевій молоді, а й тій, яка була змушена виїхати до інших країн, а також багатьом молодим українцям, які були вимушено переселені зі своїх рідних міст.

Програма «Європейська молодіжна столиця» на 2025 рік посилить питання розвитку молодіжної політики як на національному, так і на місцевому рівнях, адже вона побудована з орієнтацією на молоду людину, її участі у процесах прийняття рішень, залученню до волонтерської та іншої громадської діяльності. Програма включатиме молодіжні форуми для участі на високому рівні в дебатах з різноманітних питань: від безпеки до науки та креативних індустрій. Вона також включатиме масштабний цілодобовий молодіжний захід, який поєднує тренінги, дискусії, спілкування та розваги для молоді та молодіжних організацій з усієї Європи. Львів також планує використати це звання для стимулювання волонтерства, розвитку навичок та працевлаштування серед молодих громадян.


Молодіжна столиця Європи — це титул, який Європейський молодіжний форум терміном на один рік присвоює європейському місту з метою розширення можливостей, активізації молоді та зміцнення європейської ідентичності через проєкти, зосереджені на культурному, соціальному, політичному та економічному житті молоді. Першу столицю обрали у 2009 році. Із 2014 року Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи є офіційним партнером, який затверджує звання Молодіжної столиці Європи. Наразі Молодіжною столицею Європи у 2022 році є Тирана, Албанія.

В Україні національний конкурс «Молодіжна столиця України» проводиться з 2017 року. Його ініціаторами є Міністерство молоді та спорту України, громадська організація «Український інститут міжнародної політики» та громадська спілка «Національна молодіжна рада України». Метою конкурсу є відзначення найкращого міста для проживання та розвитку молоді.

Молодіжними столицями України визнано: Львів (2018 рік), Кам’янець-Подільський (2019 рік), Тернопіль (2020 рік), Острог (2022 рік).

Теги:

молодь міжнародна підтримка

Область:

Львівська область

Громади:

Львівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...