На Прикарпатті чотири громади спільно розвиватимуть інклюзивно-ресурсний цент

 

10 листопада 2022 року відбулася знакова для Прикарпаття подія – підписано перший договір міжмуніципальної співпраці (ММС) у сфері інклюзивної освіти – спільне фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Галицької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області між Галицькою, Дубовецькою, Бурштинською та Більшівцівською громад.

Ініціатором такої співпраці стала Галицька громада - партнер Проєкту DECIDE.

«Важливо, коли для досягнень громади об’єднуються свої зусилля, а також і допомогу міжнародних Проєктів та Програм. Стартували ми з Програмою «U-LEAD з Європою, отримавши консультацію про переваги ММС, а далі у співпраці з Швейцарсько-українським Проєктом DECIDE підписали такий важливий для територіальних громад договір, який, я переконана, є тільки першою сходинкою до подальшої співпраці і в інших напрямах», – зазначила Вікторія Дебенко, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Галицької міської ради.

 

 

«Забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу – це лише частинка мети діяльності нашого ІРЦ. Колектив ІРЦ робить все можливе для створення комфортних умов не тільки для навчання, а й для виховання, дозвілля дітей, психосоціальної підтримки їх батьків. Ми вже узгодили можливості і для подальшої співпраці з проєктом DECIDE, і я впевнена, що це стане якісною професійною підтримкою реалізації мети діяльності нашої установи», – зазначила у виступі Мар’яна Палагнюк, директорка Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Галицької міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

 

 

Об’єднання для підписання договору – це стимул для подальшої плідної співпраці громад.

«Загальна кількість договорів ММС у Івано-Франківській області – 5, і жодного в соціальній сфері, яка, на жаль, сьогодні є найбільш витратною для місцевих бюджетів. Договір ММС, який ми сьогодні підписали спільно з Дубовецьким, Більшівцівським та Бурштинським головами є показовим прикладом співпраці в галузі освіти для всіх ТГ Прикарпаття», – прокоментував Галицький міський голова Олег Кантор.


 

Безумовно позитивно оцінивши важливість ММС в контексті спільного фінансування (утримання) ІРЦ, Дубовецький сільский голова Павло Андрусяк акцентував увагу на важливості окреслення векторів розвитку ІРЦ, зважаючи на потреби дітей, які навчаються в ІРЦ:

«Такими інструментами може бути й обмін досвідом між працівниками ІРЦ та нашими Швейцарськими партнерами в рамках реалізації Проєкту DECIDE. Важливо впроваджувати кращі світові практики».

 

 

«Зважаючи на нозологію дітей з ООП, які обслуговуються в нашому ІРЦ – понад 30 – це дітки з функціональними труднощами. Доцільно на майбутнє дослідити можливості їх оздоровлення в басейні Бурштинської ТГ», – запропонував Бурштинський міський голова Василь Андрієшин.

Про важливість співпраці й в інших напрямах, раціональне використання бюджетних надходжень громади йшлося у виступі Більшівського сільського голови Василя Саноцького.

«Завжди поважаю спільні напрацювання команди. Показово, що після підписання договору місцеві голови сформували низку пропозицій, які варто було б реалізувати в контексті підписання нових договорів ММС – це і придбання мобільного ІРЦ, і закупівля спеціалізованого обладнання, у тому числі й дидактичного, і формування стратегії розвитку ІРЦ. ММС наших громад – це закон синергії в дії, – це кращий приклад співпраці, коли кожна громада стає частинкою великих досягнень», – прокоментувала експертка Проєкту DECIDE у Івано-Франківській області Марія Баран.

 

 

Фото: Галицька територіальна громада

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

30 листопада 2022

18 листопада 2022

Чотири громади Полтавщини співпрацюватимуть у сфері поводження з відходами

Чотири громади Полтавщини співпрацюватимуть у...

  15 листопада 2022 року Гребінківська, Новооржицька, Пирятинська та Чорнухинська громади Полтавської області...

15 листопада 2022

Нові ремонти, сучасне обладнання та телемедицина або як Керецьківська громада розвиває сільську медицину

Нові ремонти, сучасне обладнання та...

  Децентралізація надала органам місцевого самоврядування нові повноваження та ресурси, щоб покращити якість...