«Якщо проблема мені близька, то я не можу бути осторонь», – Сергій Божко, засновник ГО «ВПО України «Інтеграція»

 

Очільник ГО «ВПО України «Інтеграція» Сергій Божко – людина, яка завжди мала активну громадську позицію. У рідному місті Олешки, що на Херсонщині, Сергій брав участь у розробці місцевої програми розвитку, а також у низці суспільно корисних заходів.

Через російську окупацію він був змушений покинути Олешки й у квітні переїхав до міста Володимира у Волинській області, де продовжив громадську діяльність. Сергій разом з однодумцями створив телеграм-канал, в якому публікував важливу для переселенців інформацію. Це допомогло покращити комунікацію та згуртувати ВПО, які мешкають у місті.

«Я не можу просто сидіти на місці. Якщо проблема мені близька, то долучаюся до її вирішення. І це стосується не лише історії з телеграм-каналом», – говорить Сергій Божко.

З травня по жовтень у Володимирській громаді реалізовувався проєкт Волинського Інституту Права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». У межах цієї ініціативи відбувалися різні заходи: фокус-групи, обговорення, навчання, культурні події. У більшості з них Сергій брав участь.

«Під час діалогової зустрічі, яка зібрала переселенців, посадовців і місцевих жителів, ми багато говорили про гуртування для представлення наших інтересів. Так виникла ідея створення громадської організації, яка б об’єднала ВПО», – пригадує Сергій.

У результаті цього в жовтні була зареєстрована ГО «ВПО України «Інтеграція», яку очолив Сергій Божко. Її команду складають переселенці, які відвідували заходи проєкту. Оскільки жоден із членів громадської організації не мав досвіду в цій сфері, то Волинський Інститут Права надавав відповідні консультації до створення ГО й після цього, а також організував тренінг з основ громадської діяльності.

 

 

«Це навчання дало нам можливість краще зрозуміти, як досягнути поставлених задач. А ще завдяки тренеру виникла ідея провести наш перший публічний захід. Ми спільно з місцевими жителями випікали піцу. Згодом роздавали її дітям із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах», – говорить Сергій.

Він додає, що всі ці активності допомогли йому та іншим членам команди ГО «ВПО України «Інтеграція» не лише згуртуватися чи здобути цінні знання та досвід, а й мотивуватися до подальших дій.

«Радий, що знайшов однодумців. Разом ми зможемо досягнути більших результатів. Тому далі буде», – підсумовує Сергій Божко.

Теги:

історії війни участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...