Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Красилівська громада Хмельницької області знайшла серед внутрішньо переміщених осіб керівника для одного зі своїх комунальних підприємств. Тепер він допомагає міській раді надавати якісні послуги жителям і залучати до цього інших спеціалістів, які переїхали в громаду, рятуючись від війни.


«Наша громада знаходиться в тилу, і ми не зазнали тих жахіть, які бачить передова. Так, наша громада теж зазнала втрат і зіштовхнулася з низкою проблем, викликаних війною. Але їх не можна порівняти з тим, що пережили і переживають громади в окупації і на лінії фронту. Розуміючи це, ми намагаємося прихистити і забезпечити усім необхідним людей, які їдуть від війни через нашу громаду, чи залишаються у нас», - сказав заступник Красилівського міського голови Валерій Лось.

За його інформацією, з початку повномасштабної військової агресії в Красилівську громаду прибули 3500 внутрішньо переміщених осіб. Зараз в громаді залишається близько 2000 ВПО.

«З перших днів війни ми намагались знайти якісь певні точки дотику з внутрішньо переміщеними особами, запропонувати їм не лише допомогу, а й зайнятість. Один з прикладів – керівником нашого комунального підприємства теплових погодився стати професійний управлінець - мешканець Донецької області, який до війни займався бізнесом в ІТ-галузі, а саме був провайдером інтернет послуг. За його участі і за підтримки міжнародних донорів ми, зокрема, реалізували невеликий, але корисний проект для нашої громади», - розповів Валерій Лось.

Громада створила для комунального підприємства теплових мереж ремонтну бригаду і запросила до її складу також ВПО. Завдяки співпраці зі Шведсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” громада написала проектну пропозицію та залучила 10 тисяч євро на закупівлю для цієї ремонтної бригади міні-екскаватора.

«Це підсилило комунальне підприємство та розширило спектр послуг, який воно надавало. Підприємства теплових мереж, зазвичай, отримують основні надходження в опалювальний сезон. А тепер наше підприємство може працювати і в міжсезоння - надавати послуги жителям з прокладання водогонів та систем водовідведення. Ми вже в тестовому режимі попрацювали цим екскаватором, він досить мобільний, компактний і вигідніший за великогабаритну техніку», - розповів Валерій Лось.

За його словами, це лише один з напрямів, за якими громада працює з ВПО. Міська рада має ще низку проектів розвитку, до реалізації яких планує залучати не лише місцевих жителів, але й тих, хто знайшов у їхній громаді прихисток.

Декі проектні пропозиції громади можна переглянути ТУТ.

21.11.2022 - 16:02 | Переглядів: 691
Як Красилівська громада працює з внутрішньо переміщеними особами

Приєднані зображення:

Приєднані файли:

Теги:

соціальні послуги історії війни

Область:

Хмельницька область

Громади:

Красилівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

09 грудня 2022

Громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на Львівщині завершують роботу над стратегіями розвитку

Громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на...

Цього тижня у Добротвірській і Рава-Руській громадах, що у Львівській області, відбулися фінальні засідання робочих...

09 грудня 2022

Завершилася програма стажування молоді у Боратинській та Шацькій радах: результати ініціативи

Завершилася програма стажування молоді у...

  У Боратинській і Шацькій радах, що у Волинській області, завершилася програма стажування молоді – пілотна...

09 грудня 2022

У громаді на Кіровоградщині облаштували понад 100 приватних будинків для переселенців

У громаді на Кіровоградщині облаштували понад...

У Дмитрівській громаді Кіровоградської області наразі проживає 460 переселенців, для них місцева влада разом із...

09 грудня 2022

25 громад ознайомилися з досвідом розвитку системи добровільних пожежно-рятувальних підрозділів

25 громад ознайомилися з досвідом розвитку...

  Представники громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Волинської, Львівської та Полтавської областей...