Красилівська громада Хмельницької області знайшла серед внутрішньо переміщених осіб керівника для одного зі своїх комунальних підприємств. Тепер він допомагає міській раді надавати якісні послуги жителям і залучати до цього інших спеціалістів, які переїхали в громаду, рятуючись від війни.
«Наша громада знаходиться в тилу, і ми не зазнали тих жахіть, які бачить передова. Так, наша громада теж зазнала втрат і зіштовхнулася з низкою проблем, викликаних війною. Але їх не можна порівняти з тим, що пережили і переживають громади в окупації і на лінії фронту. Розуміючи це, ми намагаємося прихистити і забезпечити усім необхідним людей, які їдуть від війни через нашу громаду, чи залишаються у нас», - сказав заступник Красилівського міського голови Валерій Лось.
За його інформацією, з початку повномасштабної військової агресії в Красилівську громаду прибули 3500 внутрішньо переміщених осіб. Зараз в громаді залишається близько 2000 ВПО.
«З перших днів війни ми намагались знайти якісь певні точки дотику з внутрішньо переміщеними особами, запропонувати їм не лише допомогу, а й зайнятість. Один з прикладів – керівником нашого комунального підприємства теплових погодився стати професійний управлінець - мешканець Донецької області, який до війни займався бізнесом в ІТ-галузі, а саме був провайдером інтернет послуг. За його участі і за підтримки міжнародних донорів ми, зокрема, реалізували невеликий, але корисний проект для нашої громади», - розповів Валерій Лось.
Громада створила для комунального підприємства теплових мереж ремонтну бригаду і запросила до її складу також ВПО. Завдяки співпраці зі Шведсько-українським проектом “Підтримка децентралізації в Україні” громада написала проектну пропозицію та залучила 10 тисяч євро на закупівлю для цієї ремонтної бригади міні-екскаватора.
«Це підсилило комунальне підприємство та розширило спектр послуг, який воно надавало. Підприємства теплових мереж, зазвичай, отримують основні надходження в опалювальний сезон. А тепер наше підприємство може працювати і в міжсезоння - надавати послуги жителям з прокладання водогонів та систем водовідведення. Ми вже в тестовому режимі попрацювали цим екскаватором, він досить мобільний, компактний і вигідніший за великогабаритну техніку», - розповів Валерій Лось.
За його словами, це лише один з напрямів, за якими громада працює з ВПО. Міська рада має ще низку проектів розвитку, до реалізації яких планує залучати не лише місцевих жителів, але й тих, хто знайшов у їхній громаді прихисток.
Декі проектні пропозиції громади можна переглянути ТУТ.
Приєднані зображення:
Приєднані файли:
Теги:
соціальні послуги історії війни
Область:
Хмельницька областьГромади:
Красилівська територіальна громадаДжерело:
SALAR International
11 лютого 2025
25 лютого - вебінар «Співпраця органів...
25 лютого відбудеться вебінар «Співпраця органів місцевого самоврядування та громадських організацій для...
11 лютого 2025
Експертна робоча група розпочала опрацювання регіональних стратегій розвитку
Експертна робоча група розпочала опрацювання...
Під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна відбулося перше засідання...
11 лютого 2025
Вдосконалення функціонування індустріальних парків: законопроєкт ухвалили за основу
Вдосконалення функціонування індустріальних...
11 лютого Верховна Рада України ухвалила за основу проект Закону №12117 про внесення змін до деяких законодавчих...
11 лютого 2025
Clusters4Regions: Мінекономіки за підтримки...
13 лютого 2025 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться пресконференція, під час якої буде...