Громади Львівщини повірили у перспективи агломерації, тому мають шанс першими відчути усі переваги такої співпраці, - В’ячеслав Негода

У спілкуванні з головами громад Львівщини, помітно, що вони повірили у великі перспективи створення Львівської агломерації. Львівщина взяла лідерство у цьому питанні і має великі шанси першою в Україні відчути переваги співпраці громад у такому форматі.


Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода, під час установчого засідання керівного комітету з формування стратегії розвитку Львівської агломерації.

За словами В'ячеслава Негоди, з точки зору містобудування та просторового розвитку Львівська агломерація була, є і буде, і вона об'єднує спільні інтереси громад, які є на цій території.

Він нагадав, що проект закону, який врегулює організаційні та фінансові питання створення і функціонування в Україні агломерацій, готує Асоціація міст України.

«Сподіваюсь, ми зовсім скоро отримаємо якісний законопроект від представників місцевого самоврядування. Але відсутність спеціального закону не заважає вже зараз створювати стратегію розвитку Львівської агломерації. Розпочати можна в межах чинного законодавства - законів про місцеве самоврядування, про співробітництво територіальних громад, інших законодавчих актів, у тому числі, - регіональної стратегії розвитку Львівської області», - сказав заступник Міністра.

За його словами, розроблення стратегії займе чимало часу. Це буде складна дискусія, але її треба пройти.

«Наявність стратегії розвитку Львівської агломерації дозволить громадам регіону розробляти і реалізовувати конкретні спільні проекти соціального, економічного розвитку. І ці проекти будуть мати великі переваги перед проектами інших громад в доступі до державних фондів, до допомоги міжнародних партнерів та до інших джерел фінансування. Помітно, що громади Львівщини мають великі очікування від майбутньої співпраці. Впевнений, що за ефективної організації, взаємної підтримки і довіри, ці очікування справдяться», - зазначив В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, 22 вересня у Львові, в ході IX Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування, за підтримки та модерації Ради Європи відбулася публічна дискусія про роль агломерацій в умовах війни і повоєнної відбудови. Під час заходу була презентована концепція законопроекту про агломерації, яку розробляє Асоціація міст України.

Учасники і учасниці дискусії – від Парламенту, Уряду, місцевого самоврядування та експерти – пояснювали, чому агломерація потрібна і громадам, і державі, а також чому саме зараз презентовані у концепції підходи мають шанс стати нарешті законом.

18.11.2022 - 14:10 | Переглядів: 656
Громади Львівщини повірили у перспективи агломерації, тому мають шанс першими відчути усі переваги такої співпраці, - В’ячеслав Негода

Теги:

агломерація В'ячеслав Негода

Область:

Львівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...