26 березня 2023
Logo slogan

Можливості городництва в громаді: які вони є та чому ними варто скористатися

Підтримка продовольчої безпеки в громадах та економічне зростання країни критично важливе для нашої перемоги. Для відвоювання територій надійний тил необхідний так само, як і гарна зброя. Ця задача сьогодні лежить передусім на керівництві громад, але надійною підтримкою тут можуть виступити не лише виробники сільськогосподарської продукції, а й самі домогосподарства. Яким чином всі дотичні сторони можуть почати вирощувати городину, де і як брати землю – саме про це - у матеріалі ініціативи «Сади Перемоги».

 

Які є варіанти доступу до сільськогосподарських земель

Земельний кодекс України передбачає різні варіанти доступу до сільськогосподарських земель як для громадян, так і юридичних осіб. Це й аукціони для державних та комунальних с/г земель, і безоплатна передача (для ведення особистого селянського, фермерського господарства та садівництва), оренда приватних ділянок, емфітевзис, оренда для городництва чи сінокосіння і випасання худоби. Тут ми докладніше розглянемо саме оренду земельних ділянок для городництва.

Можливість оренди землі для городництва була певний час заблокована. Під час воєнного стану ухвалили закони України №2145 та №2247, які заборонили формувати земельні ділянки для городництва й дозволяли виключно для товарного сільськогосподарського виробництва.

Землі для городництва надавалися виключно в оренду, тому на них не можна було закладати багаторічні плодові насадження та споруджувати капітальні будівлі. Можна було звести тимчасову споруду для інвентарю чи укриття від дощу, але після закінчення оренди її потрібно було демонтувати за власний кошт.

Але 19 жовтня 2022 року Парламент зняв цю заборону, підтримавши законопроєкт № 7636, яким повертається можливість формувати та надавати земельні ділянки для городництва.

Земельним кодексом (ст. 36) передбачено, що земельні ділянки державної та комунальної власності до 0,6 га можуть передаватися в оренду для городництва громадянам або об’єднанням громадян. Можна отримати декілька ділянок, адже обмеження щодо їх кількості не встановлені. І для підтримки продбезпеки в громаді важливо, щоби якнайбільше домогосподарств мали доступ до землі та долучалися до вирощування власних Садів Перемоги.

Насправді родині з трьох осіб вистачить і однієї такої ділянки (якщо бути точнішими, то 0,5 га), щоб забезпечити річну потребу в харчових продуктах, які дають можливість якісно і повноцінно харчуватися, отримувати вітаміни та поживні речовини.

Якщо хочете дізнатися більше про потреби, площі ділянок, кількість посадкового матеріалу, необхідного для вирощування харчових продуктів, скористайтеся Калькулятором ініціативи «Сади Перемоги».

 

Як отримати ділянку для городництва

Ділянки для городництва значно доступніші відносно інших с/г земель. Адже, відповідно до законодавства, вони передаються в оренду без торгів.

Для того, щоб отримати земельну ділянку для городництва, необхідно звернутися з клопотанням до місцевої ради за місцем розташування бажаної ділянки. Радимо завітати до них особисто, адже вам не лише нададуть зразок потрібної заяви, а й проконсультують щодо подальших кроків.

Тож якщо ваша громада зацікавлена в городництві, то допоможе вам із пошуком ділянки. А якщо ви вже пригледіли її собі, – і тоді у вас високі шанси долучитися до Городніх військ України.


Ініціатива «Сади Перемоги» вболіває за городництво та його розвиток, адже це суттєво допоможе як із продовольчою безпекою окремих родин, так і загалом із ситуацією в громадах та всій Україні.

Небайдужих мешканців громад та внутрішньо переміщених осіб закликають скористатися цією законною можливістю та долучитися до городництва. Ви зможете якщо не повністю, то принаймні частково забезпечувати себе харчовими продуктами.

16.11.2022 - 11:30 | Переглядів: 806
Можливості городництва в громаді: які вони є та чому ними варто скористатися

Теги:

продовольча безпека

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...