25 березня 2023
Logo slogan

Громадська організація в Іршавській громаді виграла грант на облаштування прихистку

Громадська організація з Іршавської громади за допомогою експертів «U-LEAD з Європою» підготувала проєктну заявку на облаштування прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Вони перемогли в конкурсі та отримали грант у розмірі близько 800 тисяч гривень.


В Іршавській громаді перебуває біля 3 тисяч переселенців із різних куточків України. Частина з них проживає безоплатно у закладах освіти, решта у приватному секторі. Кількість людей, що потребують житла, не зменшується.

Як розповіла голова громадської організації «Іршавські промені» Віра Глушко, в одному з навчальних закладів вирішили облаштувати прихисток. У приміщенні треба було зробити ремонти, підключити опалення, провести каналізацію та інші комунікації.

Експерти U-LEAD провели для “Іршавських променів” низку консультацій, де обговорювали деталі проєкту та аналізували грантові конкурси.

«З початку повномасштабного вторгення громади Закарпаття прийняли сотні тисяч переселенців. Вони намагаються створити для наших гостей комфортні умови проживання. Ми радіємо з того, що маємо можливість допомагати громадам залучати додаткові кошти», – додав керівник регіонального офісу U-LEAD Микола Сюсько.

У жовтні “Іршавські промені” виграли грант та залучили близько 800 тис. гривень для проведення ремонтних робіт у приміщенні, в якому згодом буде облаштовано прихисток для переселенців та освітньо-мистецький простір для членів громади. Там проводитимуть навчальні заходи, майстер-класи, воркшопи та спільні перегляди фільмів. Партнером проєкту виступила Іршавська міська рада, яка готова за бюджетні кошти провести частину робіт.

«U-LEAD роблять дуже важливу справу. Завдяки їм ми дізналися про конкурс проєктів від Карпатського фонду. Ми багато радилися з ними щодо написання проєктної заявки на різних її етапах. Завдяки цій співпраці ми навчаємося та отримуємо нові можливості, які згодом приносять свій результат», – зазначає Віра Глушко.

У майбутньому прихистку зможуть проживати 70 ВПО. Офіційно реалізація проєкту стартувала 15 жовтня 2022 року. Відтоді громадська організація вже встигла закупити частину обладнання та обговорити початок ремонтних робіт.

«Ми налагодили партнерські відносини з громадськими активістами з німецького міста Лінден. Невдовзі з Німеччини в Іршаву надійде вантаж з меблями та побутовою технікою, які буде використано для облаштування прихистку», – розповідає Віра Глушко.

Ще в травні поточного року громада отримала пакети екстреної допомоги від U-LEAD, зокрема, генератори, баки для води, спальні мішки, каремати, ліжка та вовняні ковдри.

«Важливо, що громада не зупиняється на отриманні ресурсів з одного джерела, а працює з іншими партнерами, щоб створити гідні умови проживання для переселенців», – наголосив Микола Сюсько.

11.11.2022 - 08:38 | Переглядів: 1351
Громадська організація в Іршавській громаді  виграла грант на облаштування прихистку

Теги:

історії війни інвестиції соціальні послуги

Область:

Закарпатська область

Громади:

Іршавська територіальна громада

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

24 березня 2023

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та проблемні питання функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна»

28 березня - онлайн-семінар «Актуальні та...

Для надання роз’яснень щодо функціонування реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, налагодження  системної роботи...

24 березня 2023

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку казначейського обслуговування

Роз’яснення для громад: зміни до Порядку...

У березні постановою №230 Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в...

24 березня 2023

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили дорожню законодавчу карту реформи

Ключові суб’єкти децентралізації обговорили...

Дорожню карту нормативно-правового регулювання, яке дасть змогу втілювати подальші кроки реформи місцевого...

24 березня 2023

Складання та виконання розпису місцевого бюджету: що змінилося у наказі Міністерства фінансів №57

Складання та виконання розпису місцевого...

Експерти Програми DOBRE аналізують та роз’яснюють зміни до Інструкції про складання і виконання розпису Державного...