Житомир розпочинає співпрацю з Метрополією польських міст Ґданськ, Ґдиня та Сопот. Відповідну угоду підписав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Дві найбільші інституції Польщі — Асоціація та Метрополія міст заходять в Україну з новим проєктом. Це нова ініціатива, яка передбачає лінійну співпрацю саме між муніципалітетами: безпосередньо громада з громадою.
Про це 9 листопада повідомила Житомирська міська рада.
«Наше прагнення — конкретна співпраця, а не акція. Мова йде про довготривалий процес», — сказав під час зустрічі Пьотр Гжеляк, заступник міського голови міста Ґданськ.
Угода з Метрополією передбачатиме співпрацю у комунальній сфері. Основна мета — комфорт кожного мешканця громади. На першому етапі після підписання Угоди планується створення робочих груп між органами місцевого самоврядування Польщі та України.
«Україна Переможе, і наступне питання, яке постане перед вами, — це відбудова і вхід до ЄС. Польща була лідером в освоєнні євроінвестицій. Йдеться і про кількість, і про якість. Тому, маючи такий досвід, ми можемо ділитися з українськими містами. Чому саме з муніципалітетами? Тому що більшість інвестицій йде через органи місцевого самоврядування», — відзначив Яцек Бендиковський, голова Ґданської Фундації.
Варто зазначити, що Ґданськ — друге місто по чисельності прийнятих українців на кількість населення.
«Маємо три важливих аспекти співпраці: забезпечення генераторами, бо Росія б’є по енергосистемі. Ми вже передали генераторні станції Тростянцю та Куп’янську. Комунальна техніка, сміттєвози, машини для водоканалу: коли ЗСУ вибивають ворога, деокуповані міста залишаються без нічого, ворог вивозить все. Більшу частину допомоги, яку ми отримуємо — передаємо далі, містам, які цього найбільше потребують. І третє — модульні котельні, інші котли, які здатні заміщати газ», — сказав Сергій Сухомлин.
Вже 22 листопада цього року представники найбільших 12 міст Польщі зберуться на Форум союзу Метрополій, де й будуть озвучені пропозиції щодо співпраці з українськими містами.
З травня цього року Житомир встановив побратимські відносини з ще двома містами – польським містом Гдиня та чеським містом Пардубіце. Крім того, місто Ноблсвілл (штат Індіана, США) запропонувало Житомиру укласти угоду про побратимство.
Нагадаємо, у березні Міністерство розвитку громад та територій України ініціювало Міжнародний марафон місцевого самоврядування, спрямований на привернення уваги муніципалітетів світу до трагедії українських громад та активізації процесу налагодження побратимських відносин.
Теги:
партнерство міжнародна підтримка
Область:
Житомирська областьГромади:
Житомирська територіальна громадаДжерело:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...