У Суворовській громаді пропонують креативні бізнес-ідеї та планують відкрити агротехнопарк

У Суворовській громаді, що на Одещини, завершили роботу над інвестиційним паспортом та презентували його експертам і представникам бізнес-середовища.


Розробка документу відбувалась в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнесу», яку реалізовує ГО «Клуб ділових людей України» за підтримки «U-LEAD з Європою».

Інвестиційний паспорт Суворовської громади інформує про інвестиційні об’єкти, сприятливі фактори для розвитку бізнесу, а також про потенційні можливості розвитку економіки на цій території. Представники громади, зважаючи на тренди сучасності, зосередили увагу інвесторів на таких напрямках як агровиробництво і агропереробка, логістика та «зелена» енергетика.

За словами голови Суворовської селищної ради Олега Босікевича, громада зацікавлена у налагодженні співробітництва та довгострокової співпраці для технічного переоснащення комплексів, релокації бізнесів із територій, постраждалих від бойових дій.

«Суворовська громада має інфраструктуру, кадровий потенціал а також бажання жити і працювати, щоб стати частиною потужної європейської держави. На території громади є умови для розвитку аграрного бізнесу. Ми відкриті до ділових пропозицій та готові співпрацювати», - зазначив він.

Робоча група Суворовської громади спільно з менторами ГО «Клуб ділових людей» в ході роботи над інвестиційним паспортом визначили ряд об’єктів, які можуть зацікавити представників бізнесу, а також напрацювали бізнес-ідеї, які найбільше відповідають стратегічним напрямкам розвитку громади.

«Війна і ті виклики, з якими стикнулися сьогодні громади України, переконують у необхідності розвивати виробничу і переробну сферу, створювати сприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу. Працюючи над презентацією нашої громади для інвесторів, ми виділили декілька ключових бізнес-проєктів. Ми пропонуємо створити агротехнопарк, на території якого пропонуємо налагодити зберігання, переробку та оптові продажі. Основна мета цієї ідеї – розбудова ланцюга доданої вартості з фокусом на більш глибоку переробку продукції для національного та закордонного ринку», - розповіла Ірина Пукалова, депутат Суворовської селищної ради.

Серед інших пропозицій представникам бізнесу пропонують вкласти гроші в розвиток екологічного кластеру з виробництва біопалива «Агропелет».

«Стратегія громади передбачає перехід на альтернативне паливо в комунальних установах громади. На території громади є велике хлібопекарське виробництво, яке використовує пелети. Великий попит на біопаливо в населення. Останнім часом відбулися помітні зміни в енергетичній галузі України, зокрема у сфері відновлюваних джерел енергії, а також індивідуального та централізованого теплопостачання. Все більшого значення набувають питання енергетичної безпеки країни. Тому ми вважаємо, що цей проєкт може бути успішним», - зазначила Ірина Пукалова.

Також на території громади пропонують розвивати вирощування свиней. Оскільки в Суворово та сусідній громаді функціонують м’ясопереробні заводи, то передбачається зміцнення партнерських стосунків та взаємовигідна співпраця.

Ще дві цікаві бізнес-ідеї від громади – створення підприємства «Золоте руно» та відкриття птахофабрики «Гусина казка». На думку представників громади, розвиток цих підприємств підвищують експортний потенціал та перспективи його нарощування, що є однією зі стратегічних цілей підвищення ефективності розвитку агропромислового комплексу України .

«Суворовська громада – одна з перших громад Одещини, яка розробила інвестиційний паспорт і презентувала його. Сподіваюся, що цей досвід та участь в проєкті сприятиме економічному розвитку та приверне увагу представників бізнесу, яких зацікавлять ідеї та можливості, а також потенціал території», - зазначила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області, і додала, що наразі важливо не зупинятися і презентувати свої пропозиції для різних цільових груп.

За словами керівника ГО «Клуб ділових людей України» Миколи Савуляка, громадам дуже важливо заявляти про себе в інформаційному просторі.

«Громади, котрі розробляють інвестиційні паспорти, - це перші ластівки, які починають говорити з бізнесом мовою бізнесу. Це потрібно і владі, і бізнесу. Вже сьогодні необхідно розпочинати працювати над інвестиціями і бути готовими до співпраці з бізнесом», - сказав експерт.

01.11.2022 - 16:53 | Переглядів: 1706
У Суворовській громаді пропонують креативні бізнес-ідеї та планують відкрити агротехнопарк

Теги:

бізнес інвестиції історії війни

Область:

Одеська область

Громади:

Суворовська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

06 лютого 2023

Дати всім більше можливостей для розвитку: про створення коворкінгу у Жовківському навчально-реабілітаційному центрі

Дати всім більше можливостей для розвитку: про...

  ГО «Освіта для успіху» за грантової підтримки Ради Європи облаштувала мультифункціональний арт-коворкінг у...

24 січня 2023

У Рожищенській міській громаді створили громадську раду

У Рожищенській міській громаді створили...

  20 січня 2023 року в місті Рожище Волинської області відбулися установчі збори з формування громадської ради...

18 січня 2023

У Кутській громаді створили мобільну медичну бригаду

У Кутській громаді створили мобільну медичну...

  Кутська територіальна громада, що на Івано-Франківщині, завдяки виграному гранту, отримала сучасний...

17 січня 2023

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу звукову інсталяцію

У Музеї-майстерні в Теребовлі відкриють першу...

  У Музеї-майстерні в Теребовлянській громаді на Тернопільщині готують до відкриття інтерактивний стенд про...