Управління відходами під час дії воєнного стану: поради для громад (інфографіка)

Війна вплинула та змінила громади України, багато наших співвітчизників змушені були залишити свої домівки, що спричинило в більшості громад зміну навантаження на критичну інфраструктуру. Не стала винятком для громад сфера поводження з відходами, яка зазнає впливу через руйнування інфраструктури, прибуття внутрішньо переміщених осіб (ВПО), спад економічної активності.

Згідно з даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 червня 2022 року, було знищено та пошкоджено 5% всіх існуючих сміттєзбиральних автомобілів, 17% всіх біогазових установок, 9 % сортувальних ліній. Прямі збитки сфери управління відходами становили 95,36 млн доларів, орієнтовна вартість вивезення будівельного сміття/завалів становила 320,70 млн доларів, а втрата прибутків підприємствами з утилізації сміття – 11,9 млн доларів. Ця оцінка була проведена лише щодо окремих регіонів України, як-от Донецької, Луганської, Харківської, Київської та Чернігівської областей, але вона дає змогу оцінити загальний масштаб потенційних збитків по всій території України.

З огляду на важливість та актуальність питання управління відходами, відсутність практичного досвіду громад з управління відходами в період дії воєнного стану Програма «U-LEAD з Європою» підготувала інформаційні матеріали, які стануть в пригоді громадам, що приймають ВПО та/або зазнали руйнувань внаслідок воєнної агресії російської федерації.

Ці унікальні матеріали є узагальненим досвідом та описують типові проблеми та виклики, які постають перед громадами, що зазнали руйнувань: з чого почати відновлення та забезпечити сталість системи управління відходами на місцевому рівні. Більше деталей – за посиланням.

Для громад, які приймають ВПО, важливо правильно оцінити ступінь впливу ВПО на систему поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), забезпечити послугами місця масового перебування переселенців, забезпечити фінансування послуг із поводження з ТПВ. Більше деталей – за посиланням.

Програма «U-LEAD з Європою» завжди поруч із громадами та допомагає подолати негативні наслідки війни. Наразі 48 громад беруть участь в навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. Управління відходами», за результатами якої вони розроблять проєктні ідеї в сфері управління відходами, проведуть їх техніко-економічне обґрунтування та матимуть можливість підготувати та впровадити повноцінні проєкти.

20.10.2022 - 16:10 | Переглядів: 1301
Управління відходами під час дії воєнного стану: поради для громад (інфографіка)

Приєднані файли:

Теги:

управління відходами війна

Джерело:

Програма «U-LEAD з Європою»

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...