Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу з управління відходами

Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу для представників органів місцевого самоврядування «Кроки для спеціалістів. Управління відходами». Основна мета навчальної програми полягає у покращенні розуміння ролі та відповідальності громад в управлінні відходами, підвищенні спроможності громад в розробці та впровадженні спільних проєктів регіонального значення в сфері управління відходами.


«Для участі у новій навчальній програмі було відібрано 48 територіальних громад з усієї України, які протягом наступних 12-ти тижнів пройдуть комплексне навчання та напрацюють концепції проєктів щодо управління відходами. Україна має наблизити своє законодавство до стандартів ЄС, у тому числі у сфері управління відходами. У нашій навчальній програмі ми також будемо розглядати ці важливі зміни. Для нас ця програма особлива, оскільки ми її реалізовуємо під час дії воєнного стану. Ми розуміємо, що перед нами непросте завдання, адже необхідно, щоб учасники не тільки отримали теоретичні знання, але й розробили проєктні ідеї, які допоможуть громадам налагодити ефективну роботу у напрямку управління відходами», – сказав заступник директора «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват.

Навчальна програма складатиметься із чотирьох модулів з теоретичною та практичною частинами, які допоможуть представникам громад напрацювати якісну систему управління відходами, включаючи низку управлінських та фінансових питань.

За словами радника з питань муніципальних інвестицій «U-LEAD з Європою» Олега Черниша, управління відходами потребує від територіальних громад значних фінансових та управлінських зусиль. Одним із ключових елементів навчальної програми являється співробітництво громад, який допоможе територіальним громадам вирішити низку проблем з управлінням відходами.

«У п’ятницю, 7 жовтня, відбувся перший онлайн-семінар в рамках навчальної програми, учасниками якого стали команди фахівців із 16-ти територіальних громад Рівненської, Волинської, Тернопільської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Хмельницької областей. Захід стосувався сталої системи управління відходами під час воєнного стану та у період післявоєнного відновлення», – зазначив  керівник регіонального офісу «ULEAD з Європою» у Рівненській області Руслан Сивий.

З представниками 16-ти територіальних громад, які стали учасниками начальної ініціативи, працюватимуть Дмитро Лазненко, Віктор Гуденець та Тетяна Омельяненко, експерти з питань управління відходами «U-LEAD з Європою».

Команди фахівців з громад  у вересні-грудні пройдуть комплексне навчання, після чого відбудеться відбір проєктних ідей та розробка самих проєктів щодо управління відходами. Відібрані на конкурсній основі проєкти отримають супровід від експертів U-LEAD під час їхнього впровадження. 

10.10.2022 - 13:35 | Переглядів: 774
Програма «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну ініціативу з управління відходами

Теги:

управління відходами міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...