Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Тема просторового планування та управління природними і земельними ресурсами завжди була серед найактуальніших для громад. Через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну багато сфер життєдіяльності громад зазнали чималих втрат. Процес відновлення та відбудови територій вимагає чималих фінансових вкладень, а також відповідних знань та навичок від представників громад у цій сфері.

Експерти «U-LEAD з Європою» підготували навчальну програму «Кроки для спеціалістів. Просторове планування та управління природними ресурсами», основна мета якої підвищення спроможності представників органів місцевого самоврядування виконувати обов’язки та здійснювати повноваження, які покладені на них та передбачені законодавством України у сфері містобудування.

«Представники 69 громад з усієї України стали учасниками навчальної програми «Кроки для спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами». У середу, 5 жовтня, навчання розпочали 17 громад Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Тернопільської областей. Для нас ця програма – особлива: ми вперше організовуємо її під час воєнного стану. І ми розуміємо, що перед нами усіма стоїть непросте завдання – не лише отримати практичні знання, але й розробити проєктні ідеї, які допоможуть вам відбудувати громаду та забезпечити її злагоджену роботу у цей важкий час», - зазначив керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Кіровоградській області Олег Яременко.

З 17 громадами-переможницями зазначених областей працюватимуть експерти з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів та Роман Тишкун.

За словами Олега Яременка, навчальний курс складається з двох етапів. Перший триватиме впродовж жовтня-грудня, другий – у січні-березні 2023 року.

На першому етапі команди фахівців громад візьмуть участь у п'яти семінарах, під час яких розглянуть такі теми: комплексне просторове планування в громадах, управління просторовим плануванням територій в умовах воєнного стану, управління та облік земельними ресурсами у громаді в умовах воєнного стану.

У другому етапі візьмуть участь 48 найкращих громад. В результаті команди громад спільно з експертами U-LEAD мають підготувати програми комплексного відновлення територій територіальних громад або провести аудит земельних ресурсів.

06.10.2022 - 15:16 | Переглядів: 1716
Команди громад розпочали навчальний курс «Просторове планування та управління природними ресурсами» від U-LEAD

Теги:

просторове планування міжнародна підтримка

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...