Синевирська громада розвиває співпрацю з італійським муніципалітетом Полліна за підтримки U-LEAD

За сприяння Програми «U-LEAD з Європою» українські громади продовжують розвивати співпрацю з міжнародними муніципалітетами. В рамках ініціативи «Мости довіри», 4 жовтня відбулась перша робоча онлайн-зустріч представників Синевирської громади Закарпатської області та міста Полліна (Італія).


«Мости довіри» – це одна з ініціатив U-LEAD, яка допомагає громадам України розвивати співпрацю з європейськими муніципалітетами. Ми маємо вже чимало успішних прикладів таких партнерств. Розвиток співпраці з італійськими муніципалітетами – новий напрямок у нашій діяльності, сподіваємося, що він буде продуктивним та успішним. Переконані, що Синевирська громада та муніципалітет Полліна мають усі передумови для успішного розвитку співпраці та реалізації спільних проєктів», – наголосив Михайло Мороз, керівник Західного регіонального хабу «U-LEAD з Європою».

Мер муніципалітету Полліна П’єтро Мусотто висловив підтримку Україні та українському народові, зазначаючи про готовність його міста приймати в себе вимушених переселенців та допомагати їм усім необхідним. У ході розмови мер італійського муніципалітету презентував своє місто, розповів про його туристичну інфраструктуру, розвиток бізнесу та про деякі муніципальні послуги.

«Сьогоднішня зустріч слугує першим кроком для подальшого обговорення та покращення комунікації. Важливо, щоб обговорені напрямки співпраці та проєкти у подальшому були реалізовані», – зазначив П’єтро Мусотто.

Синевисрький сільський голова Іван Чуп також розповів учасникам зустрічі про Синевирську громаду. За його словами, у них є багато спільних рис із італійським муніципалітетом, зокрема це стосується розвитку туризму та географічних особливостей.

«Синевирська територіальна громада активно розвивається у кількох напрямках – природоохоронній діяльності, туризмі та популяризації крафтового локального виробництва. Ми прагнемо розвивати партнерство з муніципалітетом Полліна, що дозволить реалізовувати низку спільних ініціатив та проєктів», – розповів Іван Чуп.

За результатами зустрічі представники обох сторін визначилися з першочерговими кроками, які необхідно здійснити найближчим часом. Досягнуто домовленості про підготовку проєкту меморандуму про співпрацю між двома муніципалітетами.

Основними напрямками потенційної співпраці будуть написання спільних проєктів для міжнародних фондів, розвиток природоохоронних ініціатив, підтримка місцевого бізнесу, запровадження обмінних програм для дітей та допомога внутрішньо переміщеним особам.

Представники муніципалітету Полліна отримали запрошення відвідати Синевирську громаду.

«Ми раді провести першу зустріч між представниками Синевирської громади та муніципалітету Полліна, яка започатковує нове партнерство між громадами. Така співпраця в умовах війни та європейського вектору розвитку України надзвичайно важлива та дозволить громадам ефективніше долати виклики, з якими стикаються муніципалітети. Ми готові активно допомагати у розвитку цього партнерства», – сказав Микола Сюсько, керівник регіонального офісу U-LEAD у Закарпатській області.

Нагадаємо, завдяки ініціативі «Мости довіри» українські громади розвивають співпрацю з муніципалітетами із Словенії, Польщі, Естонії та інших країн. Закарпатські громади завдяки «U-LEAD з Європою» ще з минулого року розвивають співпрацю з міжнародними партнерами. В межах ініціативи «Мости довіри» Кам’янська громада розпочала співпрацю із французьким містом Порто-Веккьо, три закарпатські громади – Ясінянська, Свалявська та Горінчівська налагоджують співпрацю з данським муніципалітетом Гульборгсунн. Громади вже встигли провести низку зустрічей зі своїми колегами та розробили промо-ролики, які допомагають їм підвищувати свою інвестиційну привабливість.

05.10.2022 - 13:25 | Переглядів: 437
Синевирська громада розвиває співпрацю з італійським муніципалітетом Полліна за підтримки U-LEAD

Теги:

міжнародна підтримка партнерство

Область:

Закарпатська область

Громади:

Синевирська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

02 грудня 2022

02 грудня 2022

«Замість квітучої громади маємо одні руїни». Інтерв’ю з головою Снігурівської громади

«Замість квітучої громади маємо одні руїни»....

  Інна Бойко про ситуацію у Снігурівці та довколишніх селах, про руйнування, колаборантів, бюджет та...

02 грудня 2022

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та дев'ять віддалених робочих місць для надання адмінпослуг

У Білобожницькій громаді відкрили Дія Центр та...

  Більше десяти тисяч мешканців Білобожницької громади на Тернопільщині отримали доступ до адміністративних...

02 грудня 2022

Як Вознесенська громада намагається впоратися з викликами, спричиненими війною - коментарі Вікторії Бальцер

Як Вознесенська громада намагається впоратися з...

Вікторія Бальцер, секретар Вознесенської міської ради (Вознесенська громада, Миколаївська область), розповіла, як...